Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Jeho fotografia obletela svet. Chlapec v igelitke sa stretol s Messim

Lionel Messi sa stretol s Murtazom Ahmadim. (Autor: The Supreme Committee for Delivery & Legacy, SC - TASR/AP)
SITA|14. dec 2016 o 12:42

O stretnutie sa postarali katarskí hostitelia majstrovstiev sveta 2022 v rámci kampane za lepší obraz v zahraničí

DAUHA. Príbeh, ktorý sa začal zverejnením dojímavej fotografie päťročného afganského chlapca s igelitkovou replikou dresu Lionela Messiho, sa po roku dočkal šťastného konca. Murtaz Ahmadi sa v utorok stretol so svojím idolom v katarskej Dauhe, kde Messi a ďalšie hviezdy FC Barcelona odohrali prípravný zápas so saudskoarabským tímom Al Ahli Džidda.

Stretnutie zaranžovali organizátori záverečného turnaja majstrovstiev sveta 2022.

Messi a Murtaza si prvý raz podali ruky v hoteli, kde bola ubytovaná katalánska výprava. Chlapec mal na sebe dres Barcy, v ktorom absolvoval aj následné fotenie.

Spoločne potom vybehli aj na trávnik Thani Bin Jassim Stadium, kde hráva svoje domáce zápasy klub Al Gharafa s Vladimírom Weissom mladším v kádri.

"Som šťastný, že som sa stretol so svojím hrdinom. Asi sa mi to sníva," dostal zo seba teraz už šesťročný obdivovateľ kapitána argentínskej reprezentácie.

Murtaz Ahmadi sa stretol s Lionelom Messim: fotogaléria

14.12.2016

Fotografia päťročného Murtazu Ahmadiho s podomácky vyrobeným igelitkovým dresom a menovkou futbalového idolu a číslom desať na chrbte obletela svet. Identitu mladého fanúšika sa podarilo zistiť až po dlhšom pátraní a odvtedy už dostal originály dresov Argentíny a FC Barcelona aj s Messiho podpismi.

Okrem nich doručili chlapcovi do kancelárie Detského fondu Spojených národov UNICEF v Kábule aj futbalovú loptu.

Náhla sláva však priniesla jeho rodine aj nemálo starostí. Pre telefonické vyhrážky a obavy z únosu chlapca sa musela odsťahovať do susedného Pakistanu. "Z nášho života sa stalo jedno veľké trápenie," povedal v máji tohto roku pre agentúru AP otec rodiny Mohammad Arif Ahmadi z pakistanského mesta Quetta.

Z nášho života sa stalo jedno veľké trápenie.


Mohammad Arif Ahmadi, otec malého Murtazu

"Predal som všetok majetok a odviedol svoju rodinu z Afganistanu, aby som ochránil synov život," dodal otec.

Afganská futbalová federácia (AFF) sa dlhšie usilovala zorganizovať osobné stretnutie Messiho s chlapcom. Hovorilo sa o ceste do Španielska alebo o schôdzke v inej krajine, napokon sa o všetko postarali katarskí hostitelia majstrovstiev sveta 2022 v rámci kampane za lepší obraz v zahraničí.

Súvisiace články