Chára skóroval, Boston ešte nepostúpil

(Autor: SITA/AP)
TASR|11. máj 2013 o 07:04

Už v 1. kole play off tak skončil brankár Jaroslav Halák s tímom St. Louis Blues.

NEW YORK. Slovenský hokejista Zdeno Chára si v noci na sobotu pripísal jeden presný zásah do siete Toronta, no jeho Boston prehral v piatom dueli 1. kola play off 1:2. Súper znížil stav série na 2:3.

Chára v 52. minúte strelou zápästím už len upravil skóre stretnutia, v ktorom víťaz Stanleyho pohára z roku 2011 prestrieľal "javorové listy" v pomere 44:33. O postup musí teraz zabojovať v šiestom súboji v kanadskej metropole.

Postup do semifinále Západnej konferencie si vybojovali hráči Los Angeles, ktorí zdolali St. Louis 2:1 a sériu vyhrali 4:2.

"Bluesmani" pritom viedli 2:0 na zápasy, sériou štyroch prehier si však pokazili dobre rozbehnutú sériu. Už v 1. kole play off tak skončil brankár Jaroslav Halák, ktorý väčšinou kryl chrbát jednotke Brianovi Elliottovi.

Siedmy zápas si vynútil Detroit po triumfe 4:3 po predĺžení nad Anaheimom. V 62. minúte rozhodol Henrik Zetterberg, že sériu rozhodne až siedmy zápas v Anaheime.

Po výhre 2:1 nad NY Rangers sa priblížil k postupu Washington, ktorý sa ujal vedenia 3:2.

Prvé kolo play off NHL:

(hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Štvrťfinále:

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) - stav série: 3:2

Góly: 52. CHÁRA (Krejčí, Seidenberg) - 32. Bozak, 42. MacArthur

Washington Capitals - New York Rangers 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 3:2

Góly: 28. J. Ward (M. Johansson, Bäckström), 70. Ribeiro (Brouwer, Alzner) - 1. Boyle (Brassard, Girardi)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0) - stav série: 3:3

Góly: 19. Daciuk (Zetterberg, Ericsson), 47. Zetterberg (Samuelsson, Daciuk), 52. Cleary (Abdelkader, Filppula), 62. Zetterberg (Kronwall, Daciuk) - 32. Palmieri (Etem), 57. Etem, 58. B. Ryan (Perry, Beauchemin)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - konečný výsledok série: 4:2

Góly: 13. Doughty (Fraser, D. King), 40. Penner (Scuderi) - 25. Porter (Polák, Backes)

Brankár Jaroslav Halák (St. Louis) nechytal.