Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Duda namiesto zápasu uprednostnil basketbal, z Herthy zrejme odíde

Ondrej Duda v drese Herthy Berlín. (Autor: tasr)
TASR|19. dec 2019 o 20:42

Nemecký denník špekuluje o nezhodách Dudu s trénerom Klinsmannom.

BRATISLAVA. Namiesto sledovania duelu Herthy Berlín na ihrisku Leverkusenu dal slovenský futbalista Ondrej Duda prednosť basketbalovému zápasu.

Píše o tom nemecký denník Bild, ktorý v tejto súvislosti špekuluje o nezhodách Dudu s trénerom Jürgenom Klinsmannom i možnom odchode slovenského legionára z berlínskeho klubu.

Bild objavil Dudu v stredu večer v aréne basketbalistov Alby Berlín, Slovák s priateľmi sledoval tesnú prehru Berlínčanov s Bayernom Mníchov (76:77).

"V tom istom čase Hertha smerovala k víťazstvu na pôde Leverkusenu v dôležitej bitke o zotrvanie v Bundeslige," dodáva Bild.

Denník mieni, že môže ísť o reakciu 25-ročného stredopoliara na to, že ho tréner Klinsmann už druhýkrát za sebou vynechal zo zápasovej súpisky.

Klinsmann údajne nie je spokojný s Dudovým prístupom. Podľa Bildu je Slovák horúcim adeptom na zmenu dresu, z Herthy by mohol odísť už počas zimnej prestávky.

"Samozrejme, musím o tom premýšľať. Nebudem čakať na niekoho, kto ma nechce. Bolo by to plytvanie časom," povedal 25-ročný rodák zo Sniny pre Berliner Kurier.

Duda si po náročných začiatkoch v Berlíne po prestupe z poľskej Legie Varšava v roku 2016 dokázal vybojovať miesto v základnej zostave a naplno ukázal svoje kvality.

"A dokážem to opäť. Ak nie tu, tak niekde inde," odhodlane poznamenal Ondrej Duda.

Súvisiace články