Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Český hádzanársky titul získalo nečakane Veselí

TASR|26. máj 2011 o 08:13

Pre Veselí sa ziskom vavrínov otvorila aj brána do 2. predkola Ligy majstrov, kde sa na 50 percent stretne aj s Iuventou Michalovce.

PRAHA. Slovenský tréner Peter Sabadka doviedol hádzanárky HC Britterm Veselí k nečakanému českému majstrovskému titulu. Jeho zverenky v rozhodujúcom piatom zápase finále play off zvíťazili v stredu nad absolútnym suverénom slovensko-českej interligy WHIL a obhajcom titulu Slaviou Praha 28:21 a sériu vyhrali 3:2 na zápasy.

V drese hosťujúceho tímu sa okrem Sabadku zo zlata radovali aj dve Slovenky - Lucia Súkenníková a Zuzana Drotárová.

"Prežívame fantastické pocity. Zdolali sme vo finále nesmierne kvalitného súpera a na jeho pôde. Už postupom do finále sme splnili náš cieľ, no ziskom titulu sme naplnili našu veľkú túžbu," povedal pre TASR Sabadka.

"Nesmierne náročná letná príprava priniesla svoje ovocie a pomohla nám doviesť dve namáhavé a dlhé série do úspešného konca. Navyše sme čelili dá sa povedať dvom výberom českej reprezentácie, lebo v semifinále Zlín i vo finále Slavia získali pred play off skvelé posily z iných klubov. Tento titul je naozaj z ríše snov."

V jeho tíme v kľúčovom dueli excelovala 45-ročná brankárka Lenka Černá, ktorá získala už štvrtý český titul. "Chytala neskutočne dobre a mala veľký podiel na našom víťazstve," chválil veteránku, ktorá má vo svojej zbierke aj titul vicemajsterky sveta v československom drese z roku 1986, či federálny majstrovský primát v službách Šale.

Pre Veselí sa ziskom vavrínov otvorila aj brána do 2. predkola Ligy majstrov, kde sa na 50 percent stretne aj s Iuventou Michalovce.

"Našu účasť ešte bude rozoberať vedenie. No súťaž, ako je Liga majstrov, si určite vyžaduje, aby sme posilnili káder na viacerých postoch. Máme veľmi úzky káder a niekedy sme v sezóne museli hrať len so siedmimi hráčkami," tvrdil Sabadka, ktorému síce za Moravou vypršala zmluva, no s vedením sa už rozprával aj o možnosti pokračovania. Veselí aj v sezóne 2005/06 doviedol k titulu slovenský tréner - podarilo sa to Michalovi Lukačínovi.

Piate stretnutie finálovej série v Prahe v stredu pískali slovenskí rozhodcovia Peter Brunovský a Vladimír Čanda.

Finále českého play off, 5. zápas:

Slavia Praha - HC Britterm Veselí 21:28 (12:16)

Najviac gólov: Černá 6/2, Kutlvašrová 5/1, Knedlíková 4 - Drotárová 8, Fleková 7/1, Chmelařová 5. Rozhodovali: Brunovský, Čanda (obaja SR), vylúčené: 2:4, 7 m hody: 6/3 - 1/1, 400 divákov

Na zápasy 2:3, český titul získalo Veselí.

Súvisiace články