Český futbal zasiahol stávkový škandál, zatkli viacero hráčov

TASR|11. sep 2013 o 18:59

Hlavné postavy kauzy by mali podľa informácií Českej televízie pochádzať zo Slovenska.

PRAHA. Desiatky futbalistov a možno aj funkcionárov klubov rôznych súťaží zadržali v stredu v Českej republike pri rozsiahlej akcii, ktorá sa rozbehla v skorých ranných hodinách v súvislosti s podozrením z nekalých stávok a ovplyvňovania výsledkov zápasov.

Stalo sa tak iba krátko po tom, ako sa do vlasti vrátil po neúspešnom kvalifikačnom stretnutí v Taliansku reprezentačný výber trénera Michala Bílka, ktorý medzičasom odstúpil.

Polícia vypočúvala hráčov Teplíc

Polícia spolupracuje pri vyšetrovaní s kolegami zo Slovenska. Hlavné postavy kauzy by totiž podľa informácií Českej televízie mali pochádzať zo Slovenska.

Jediným prvoligovým českým klubom, ktorý zatiaľ potvrdil, že ho kontaktovala polícia, sú Teplice. Riaditeľ klubu František Hrdlička vo vysielaní Rádiožurnálu potvrdil, že polícia vypočula niektorých hráčov.

Prípad sa má týkať aj treťoligového tímu z Roudnice nad Labem, hráčov Strakoníc a Ústí nad Labem, čo však predstavitelia severočeského klubu odmietli.

Spomedzi hráčov sa spomína ako zatknutý Jan Halama, kmeňový hráč Českých Budějovíc, ktorý hosťuje v pražských Bohemians.

Futbalová asociácia Českej republiky nemieni kauzu komentovať, kým nebude mať o nej detailnejšie informácie. Tie sľubuje protikorupčná polícia na štvrtkové predpoludnie.

Na zväze o policajnej akcii nevedeli

V sídle futbalového hnutia na pražskom Strahove o akcii údajne nevedeli.

Situáciu komplikuje fakt, že bezpečnostný manažér Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) Martin Synecký, do ktorého kompetencií patria akékoľvek rokovania s políciou i prípadné korupčné prípady, odletel v stredu ráno, len niekoľko hodín po návrate z Turína, na schôdzku bezpečnostných manažérov národných zväzov do Varšavy.

Vedenie českého futbalu sa preto rozhodlo reagovať krátkym oficiálnym vyhlásením, v ktorom sa uvádza: "Nemáme žiadne iné informácie ako tie, ktoré vydala polícia, preto sa nebudeme k celej záležitosti zatiaľ vyjadrovať."

Súvisiace články