Slavia skompletizovala víťazný hetrik, Schranz má úchvatnú formu

Ivan Schranz a hráči FK Jablonec.
Ivan Schranz a hráči FK Jablonec. (Autor: facebook/FK Jablonec)
Sportnet, TASR|2. máj 2021 o 17:45

Slovenský reprezentant dal dva góly.

PRAHA. Futbalisti Slavie Praha získali tretí majstrovský titul za sebou. Rozhodla o tom nedeľná remíza domáceho Liberca so Spartou Praha 2:2.

O niekoľko hodín neskôr Slavia svoj víťazný hetrik oslávila vo veľkom štýle, keď v zápase 30. kola deklasovala Viktoriu Plzeň 5:1.

Mužstvo trénera Jindřicha Trpišovského v tejto sezóne ešte ani raz neprehralo a Fortuna ligu vyhralo päť zápasov pred koncom. Z titulu sa tešil aj slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý proti Plzni odohral prvý polčas.

Liberec, v základnej zostave aj s Martinom Koscelníkom, viedol po dvoch góloch Jakuba Peška. Avšak Sparta, za ktorú odohral celý zápas David Hancko, dokázala v úvode záverečnej štvrtiny zápasu v priebeh jednej minúty vyrovnať.

Darilo sa opäť aj slovenskému reprezentačnému útočníkovi Ivanovi Schranzovi. Ten dvoma gólmi pomohol Jabloncu k výhre nad Sigmou Olomouc 3:1.

Slovenský legionár najskôr v 45. minúte z pokutového kopu vyrovnal na 1:1 a v 65. minúte poslal Jablonec do vedenia, ktoré o tri minúty poistil Martin Doležal.

Česká Fortuna liga - 30. kolo:

Jablonec - Olomouc 3:1 (1:1)

Góly: 45., 65. Schranz (prvý z 11 m), 68. Doležal - 13. Látal

/Ivan Schranz hral do 65. min, strelil dva góly a dostal ŽK, Jakub Považanec (obaja Jablonec) hral celý zápas a dostal ŽK/

Teplice - Zlín 0:0

/Róbert Matejov hral celý zápas, Matej Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov/

Pardubice - Karviná 2:2 (1:1)

Góly: 33. Černý, 55. Cadu (z 11 m) - 32. Qose (z 11 m), 81. Bartošák

/Lukáš Čmelík hral celý zápas, Rajmund Mikuš hral celý zápas, Christián Herc hral do 67. min., Marek Janečka bol na lavičke náhradníkov, Róbert Mazáň (všetci Karviná) bol na lavičke náhradníkov/

Liberec - Sparta Praha 2:2 (1:0)

Góly: 30. a 50. Pešek - 67. Karlsson, 68. Hložek

/Martin Koscelník (Liberec) aj Dávid Hancko (Sparta) odohrali celý zápas/

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 5:1 (2:0)

Góly: 6. Holeš, 22. Kaša (vlastný), 47. van Buren, 72. Bah, 84. Stanciu - 64. Káčer

/Jakub Hromada (Slavia) odohral prvý polčas - Miroslav Káčer (Plzeň odohral celý zápas a v 64. minúte strelil gól/

Domov»Futbal»Česko»Slavia skompletizovala víťazný hetrik, Schranz má úchvatnú formu