Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Českí rivali predávali vstupenky na zrušený zápas. Peniaze venujú nemocnici

Hráči FC Slovan Liberec - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. apr 2020 o 07:53

Pomôžu zdravotníkom v kraji.

JABLONEC/LIBEREC. Tradiční rivali najvyššej českej futbalovej súťaže FK Jablonec a Slovan Liberec získali z predaja virtuálnych vstupeniek bezmála 340-tisíc korún, ktoré venujú zdravotníkom.

Kluby zo severu Čiech predávali lístky na ich vzájomný duel, ktorý sa však v nedeľu 5. apríla neodohral, keďže pre pandémiu sú prerušené všetky relevantné futbalové súťaže vrátane českej Fortuna ligy.

Vstupenky stáli 100 českých korún a predalo sa ich celkovo 3393 kusov. Získanú sumu vo výške 339.300 českých korún venovali kluby Krajskej nemocnici v Liberci na podporu v boji s ochorením COVID-19.

Charitatívne vstupenky si kupovali nielen radoví fanúšikovia, na dobrú vec prispeli aj viacerí súčasní či bývalí futbaloví reprezentanti, medzi nimi napríklad David Pavelka, Theodor Gebre Selassie, Filip Novák, Vladimír Coufal a Daniel Pudil.

Fanúšikovia po zaplatení dostali e-mailom špeciálnu elektronickú vstupenku.

"Poslúži im ako pripomienka toho, že keď bolo treba, nezostali v ofsajde a pomohli zdravotníkom v našom kraji. Namiesto prestížnej futbalovej bitky sa teraz odohráva iný a oveľa zásadnejší boj, a to boj o ľudské životy.

Jeho súčasťou nie sú futbalisti na zelenom trávniku, ale zdravotníci v nemocniciach. Ich súper je bohužiaľ zákerný a o to sú ich statočné a obetavé výkony obdivuhodnejšie. V tom boji im všetci musíme aspoň symbolicky pomôcť," uviedli kluby v spoločnom vyhlásení.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články