Pavol Skalický.
Pavol Skalický. (Autor: TASR)
TASR|12. feb 2020 o 19:48

Gernát a Dravecký asistovali.

PRAHA. Slovenskí hokejisti Pavol Skalický a Mário Lunter prispeli v zápase stredajšieho 44. kola českej najvyššej súťaže gólmi k víťazstvu Mladej Boleslavi v Třinci 6:4.

Bodovo sa presadili aj Slováci v drese domácich Oceliarov - asistenciu si pripísali Vladimír Dravecký i obranca Martin Gernát.

Mladá Boleslav potvrdila úspešnosť na klziskách súperov, z doterajších 22 zápasoch vonku desaťkrát vyhrala.

V tabuľke sa zásluhou stredajšieho víťazstva dostala pred svojho stredajšieho súpera.

Hokejisti Kladna prehrali v českej najvyššej súťaži už siedmy zápas v rade. V stredajšom dueli nestačili na Zlín, ktorý si z Kladna berie tri body po výhre 3:2.

V zápase sa objavil len jediný slovenský hráč, Marek Hovorka v domácom tíme nebodoval.

Vydarený debut v tíme HC Vítkovice Ridera má za sebou slovenský hokejový útočník Peter Šišovský. V Brne prispel bývalý hráč Detvy asistenciou k víťazstvu Vítkovíc 5:2.

V bráne domácich odchytal väčšinu zápasu slovenský brankár Marek Čiliak, začal síce na striedačke ako náhradník, po dvoch góloch hostí ho však v 6. minúte poslali do brákny.

Zachraňujúci sa Litvínov v bránke s Jaroslavom Janusom ešte štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času vyhrával na ľade lídra z Liberca 4:3.

K vyrovnaniu prispel slovenský center elitného útoku Liberca Libor Hudáček, ktorý nahral na gól Michalovi Birnerovi. Ten v predĺžení štyri sekundy pred koncom strelil aj rozhodujúci gól a v zápase zaznamenal hetrik.

Slovenský hokejista Sparty Praha Matúš Sukeľ si v stredajšom zápase 44. kola českej extraligy pripísal dva body za gól a asistenciu.

Ani to však nestačilo, Sparta na domácom ľade prehrala s Mountfieldom Hradec Králové 2:3. Na striedačke Sparty mal premiéru nový tréner Josef Jandač.

Česká Tipsport liga 2019/2020 - 44. kolo:

• HC Oceláři Třinec -BK Mladá Boleslav 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

Góly: 3. Adamský (DRAVECKÝ), 5. Wolski (GERNÁT), 39. Kovarčík, 58. Ružička - 15. SKALICKÝ, 26. Zohorna, 27. Najman, 30. Zbořil, 57. Bicevskis, 60. LUNTER

• HC Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 16. Nash, 44. Jágr - 29. Dufek, 33. Ondráček, 43. Kubiš

• HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 14 Zaťovič, 26. Horký - 5. Schleiss, 6. Roman, 32. Werbik, 45. Hruška (ŠIŠOVSKÝ), 59.Lakatoš

• HC Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2-1:0)

Góly: 28. a 57. a 65 Birner (na posledný gól prihrával L. HUDÁČEK), 5. Šmíd, 14. Bulíř - 39. a 50. Pospíšil 20. Petružálek, 52. Lukeš

• HC Sparta Praha - HK Mountfiled Hradec Králové 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 4. Řepík (SUKEĽ), 47. SUKEĽ - 30. a 44. Klima, 40. Perret

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»V Třinci padlo desať gólov. K víťazstvu Mladej Boleslavi prispeli Skalický aj Lunter