Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Česká hokejová legenda Milan Hejduk končí kariéru

(Autor: SITA/AP)
SITA|13. nov 2013 o 10:55

S hokejom je koniec. Ešte to musím oficiálne oznámiť. V horizonte jedného mesiaca bude tlačová beseda a bude hotovo, hovorí známy český útočník.

PRAHA. Milan Hejduk už nebude pokračovať v hráčskej kariére, končí ju bez veľkých fanfár ďalší z českých olympijských víťazov z Nagana 1998. Tridsaťsedemročný útočník už nebude ďalej čakať na ponuku na ďalší angažmán.

"S hokejom je koniec. Ešte to musím oficiálne oznámiť. V horizonte jedného mesiaca bude tlačová beseda a bude hotovo. Ideálne by na záver kariéry bolo vyhrať Stanleyho pohár. Niekedy som však musel prestať," povedal v rozhovore pre český denník Blesk Hejduk.

Rodák z Ústí nad Labem chcel kariéru ukončiť už po poslednej sezóne, ale nechal sa presvedčiť agentom a čakal, či nedostane ponuku na kontrakt. Hejduk v minulom ročníku zarobil 2 milióny dolárov. Vzhľadom na jeho zdravotné problémy a malú vyťaženosť mu už kluby NHL neponúkli zmluvu. Do nového prostredia sa mu ani nechcelo veľmi sťahovať.

"Keby som chcel, mohol som hrať v Česku alebo ísť niekam do Ruska pre peniaze. Ale mne sa už nikam nechce. Nemôžem ani povedať, že by mi chýbal hokej," uviedol pre Blesk Hejduk, ktorý sa napokon rozhodol neísť na operáciu zranených kolien. V bežnom živote s nimi nemá problémy.

V súčasnosti sa venuje rodine, deti vozí do školy a pomáha pri ich žiackom tíme. Hejduk celú kariéru v zámorí spojil s jedným klubom. Do NHL ho draftoval v roku 1994 vo štvrtom kole z 87. miesta Québec Nordiques, ktorý sa neskôr presťahoval do Colorada.

V Denveri za Avalanche začal Hejduk hrávať po odchode z Pardubíc po triumfe na zimných olympijských hrách v Nagane v roku 1998 a patril medzi elitných kanonierov tímu. V drese Colorada nastúpil na 1020 stretnutí základnej (375 gólov, 430 asistencií) a pridal aj 112 štartov v play-off. S klubom získal Stanleyho pohár i trofej pre najlepšieho strelca NHL 2002/2003. V minulej sezóne nastúpil na 29 duelov, v ktorých dal štyri góly.

Súvisiace články