Plzeň utrpela najvyššiu prehru za rok a pol, Guľa reaguje na zlé výsledky

Tréner Adrián Guľa.
Tréner Adrián Guľa. (Autor: TASR)
TASR|20. dec 2020 o 18:01

O konci slovenského trénera sa opäť hovorí.

PRAHA. Viktoria Plzeň so slovenským trénerom Adriánom Guľom vysoko prehrala na pôde Slovácka 0:4.

Už dlhšie sa hovorí o Guľovom konci na lavičke českého vicemajstra.

Cez týždeň však jeho zverenci rozstrieľali Teplice 7:0 a zdalo sa, že kríza českého tímu je zažehnaná.

Po debakli v Slovácku sa však o osude slovenského trénera špekuluje znovu. Ide totiž o najtvrdšiu ligovú porážku od marca 2019, keď Plzenčania rovnakým výsledkom podľahli pražskej Sparte. Z posledných piatich duelov navyše zvíťazili iba raz.

"Nezvládli sme to herne, ani výsledkovo. Pôsobíme ako deň a noc. No pokiaľ s nami mohlo takto zamávať víťazstvo 7:0, verím, že presne opačne zamáva táto prehra. A budeme fungovať tak, ako sme videli mužstvo v poslednom domácom zápase," cituje Adriána Guľu isport.cz.

Zrejme poslednú šancu dostane slovenský tréner proti Slavii. Šláger 14. kola proti ligovému lídrovi je na programe už v stredu, následne bude mať liga trojtýždňovú zimnú prestávku.

Česká liga - 13. kolo:

• FK Pardubice - Fastav Zlín 0:0

/M. Hlinka hral celý zápas a v 54. minúte dostal ŽK, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov/

• FK Teplice - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Gól: 79. Kučera

/D. Bariš hral celý zápas, J. Kotula hral do 83. minúty, P. Štepanovský (všetci Brno) hral do 68. minúty/

• 1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 4:0 (1:0)

Góly: 11. Kalabiška, 50. Hofmann, 80. Sadílek, 90. Kubala. ČK: 78. Havel (Plzeň)

/P. Šimko hral celý zápas, P. Bajza bol na lavičke náhradníkov, M. Tomič (všetci Slovácko) bol na lavičke náhradníkov - M. Káčer (Plzeň) nastúpil v 64. minúte/

• Slavia Praha - Bohemians 1905 2:1 (1:0)

Góly: 7. Sima, 66. Provod - 68. Hronek

/P. Le Giang (Bohemians) chytal celý zápas/

Domov»Futbal»Česko»Plzeň utrpela najvyššiu prehru za rok a pol, Guľa reaguje na zlé výsledky