Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka
Patrik Schick. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|3. sep 2020 o 08:30

Tréner Šilhavý nevie, kto proti Slovákom nastúpi.

BRATISLAVA. Dve najväčšie esá českého tímu budú v piatkovom zápase Ligy národov proti Slovákom chýbať (hrá sa o 20.45 v Bratislave).

Patrik Schick a Tomáš Souček sú v karanténe pre blízky kontakt s osobou chorou na Covid-19.

V českej futbalovej reprezentácii sa pred zápasom Ligy národov so Slovenskom objavil podľa portálu iSport.cz pozitívny nález na koronavírus medzi masérmi.

Hráči, tréneri a ostatní členovia realizačného tímu následne podstúpili testy, ktoré mali negatívny výsledok.

Aj bez Kolářa a Masopusta

Vedenie mužstva muselo zmeniť program a zrušilo stredajší let na Slovensko. Česi by mali pricestovať až vo štvrtok a autobusom.

Tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý nevie, kto proti Slovákom nastúpi.

Doma zostali aj krídelník Lukáš Masopust a brankár Ondřej Kolář, informoval portál idnes.cz. Obaja sú hráčmi Slavie Praha.

"Na základe rozhodnutia príslušnej hygienickej stanice boli preventívne umiestnení do karantény dvaja hráči, ktorí majú negatívne testy, ale prišli do blízkeho kontaktu s nakazenou osobou," vyhlásil Michal Jurman, tlačový hovorca futbalovej asociácie.

"Konkrétne ide o Tomáša Součka a Patrika Schicka, ktorí s nami na Slovensko neodcestujú, " konkretizoval Jurman.

Pôjdu oddelene

Znepokojenie nastalo predovšetkým v Slavii Praha, ktorá do národného mužstva dodala osem hráčov.

Českého majstra totiž o necelé tri týždne čaká úvodný zápas kvalifikácie o Ligu majstrov a klub sa obáva, či bude mať všetkých dôležitých hráčov k dispozícii.

Výsledkom je opatrenie, že sedem zostávajúcich futbalistov Slavie v reprezentácii tvorí jednu zo samostatných skupín, ktorá do Bratislavy cestuje oddelene od zvyšku tímu.

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti potvrdil, že v prípade ďalšieho čo i len jedného pozitívneho testu opustia národný tím všetci hráči úradujúceho českého šampióna.

Reakcia slovenského futbalového zväzu

Vedenie FAČR po zistení o pozitívnom teste na COVID-19 u jedného z členov realizačného národného tímu okamžite informovalo aj predstaviteľov SFZ s tým, že celá česká výprava pôjde na retesty a na Slovensko nepricestuje podľa plánu v stredu 2. septembra, ale až o deň neskôr, teda 3. septembra, ale nie letecky, autobusmi.

SFZ rešpektuje všetky opatrenia a nariadenia v súvislosti s rizikom šírenia koronavírusu, ktoré prijali štátne orgány a inštitúcie a riadi sa nimi. Česká výprava v piatok 4. septembra ráno absolvuje na Slovensku nové testovanie. Zároveň sa všetky národné federácie riadia aj protokolom UEFA, pod ktorej gesciu zápas Ligy národov Slovensko – Česko patrí.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články