Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Čepalovová chce súťažiť až do ZOH 2010 vo Vancouveri

SITA|Publikované 17. júl 2007 o 08:31

MOSKVA 17. júla (SITA) - Trojnásobná olympijská víťazka, dvojnásobná majsterka sveta a víťazka Svetového pohára v behu na lyžiach 2001 30-ročná Ruska Julia Čepalovová plánuje po druhom pôrode návrat do ...

MOSKVA 17. júla (SITA) - Trojnásobná olympijská víťazka, dvojnásobná majsterka sveta a víťazka Svetového pohára v behu na lyžiach 2001 30-ročná Ruska Julia Čepalovová plánuje po druhom pôrode návrat do bežeckej stopy koncom kalendárneho roka 2007. Svoj prvý štart má naplánovaný v decembri na tradičných pretekoch v Krasnogore. "Julia sa pred niekoľkými dňami prišla pozrieť do Ostrova, kde sa pripravuje celá ženská reprezentácia. Je na nej vidno, že ešte nie je celkom vo svojej starej fazóne. Aj tak je však jasné, že sa zlepšuje a forma jej rastie," skonštatoval hlavný tréner ruskej ženskej reprezentácie Alexej Prokurorov.

Čepalovová má individuálny tréningový plán, pripravuje sa pod dohľadom svojho otca Anatolija Čepalova. "Júlia v súvislosti s prírastkom do rodiny zmenila prípravu. Vie, že najbližšia sezóna bude pre ňu iba pokusom vrátiť sa na medzinárodnú scénu. No už je rozhodnutá, že bude pokračovať v športovej kariére až do najbližšej zimnej olympiády vo Vancouveri v roku 2010," tvrdí Anatolij Čepalov.

Čepalovová svoju druhú dcérku ešte stále kojí a chce tak robiť až do augusta, prvá Olesia má už štyri a pol roka. "Po dvoch pôrodoch sa mi vracia veľmi ťažko. Tréningy bolia oveľa viac, ako predtým. Som však presvedčená, že ešte v tejto sezóne sa objavím aj na medzinárodných pretekoch," optimisticky pridáva Julia Čepalovová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.