Čeľabinsk vyhral v Poprade nad HC Lev 4:2

SITA|17. feb 2012 o 15:34

Strelecky sa presadil Štefan Ružička, no jeho Spartak Moskva podľahol doma Dinamu Riga.

MOSKVA. Slovenský brankár Ján Lašák sa v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy zranil. Majster sveta z roku 2002 nastúpil v základnej zostave Amuru Chabarovsk proti HC Jugra Chanty-Mansijsk, no už v 14. minúte ho po nešťastnom zranení musel vystriedať Alexej Murygin. Lašákov tím nakoniec zvíťazil 4:1.

"Zranenie brankára modro-bielych Lašáka bolo jediným negatívom stretnutia. Lašák musel už v polovici prvého dejstva opustiť ľad. Závažnosť jeho zranenia zisťujú tímoví lekári a treba si počkať na informácie o jeho stave," hlásil klubová stránka Amuru.

Podstatne úspešnejšie dopadlo v piatok vystúpenie jeho brankárskeho kolegu a krajana Rastislava Staňu, ktorý 23 zákrokmi prispel k triumfu CSKA Moskva nad Barysom Astana 4:1.

Pod úspech moskovského Dinama na ľade Neftechimiku Nižnekamsk (3:1) sa podpísal Dominik Graňák, ktorý asistoval pri úvodnom góle, domáci Martin Cibák prihral na jediný gól domácich.

Strelecky sa presadil Štefan Ružička, no jeho Spartak Moskva podľahol doma Dinamu Riga. Pri víťaznom súboji Atlantu Mytišči v Čechove s domácim Viťazom (5:1) si asistenciu pripísal hosťujúci Branko Radivojevič.

ico

Výsledok:

HC Lev Poprad - Traktor Čeľabinsk 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Góly: 29. Bartečko (Lundberg), 32. Špirko (Š. Novotný) - 26. Čistov (Kuznecov), 38. Antipov (Panov), 40. Rjazanecov (Kuznecov, Quint), 59. Antipov

Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Alexander Soin, Sergej Karabanov - Andrej Putilin, Denis Tarasov, 4 500 divákov

HC Lev: J. Laco - Hunkes, Mezei, Jank, Štrbák, Lewis, Hellström - Rudolf Huna, Lundberg, Bartečko - Š. Novotný, Špirko, Sekáč - Šaršok, Matai, Ježek

Traktor: Proskurjakov - Žuľdikov, Rjabykin, Quint, Razin, Giroux, Vasiľčenko, Rjazancev, Šinin, Katičev - Kuznecov, Bulis, Čistov - Panov, Kontiola, Antipov - Burdasov, A. Popov, Jakucenja - Buturlin, Mamin, Glinkin

Od začiatku sa pod Tatrami hral rýchly hokej. Ako prví sa k slovu dostali domáci, od modrej čiary vypálil hneď v prvom striedaní Mezei. Neskôr ho napodobil Hellström, po ktorého strele dorážal Sekáč, no v rozhodujúcej chvíli bol faulovaný. Presilovku Poprad nevyužil a iniciatívu prevzal Čeľabinsk.

Traktor nedal gól pri koncovke Bulisa, Rjabykina, či Kuznecova, všetko hasil pozorný Laco. Čeľabinsk bol na koni, v 13. min na Lacovi stroskotal v nájazde Fín Kontiola. Odpovedať na ruský tlak sa snažilo zohraté duo Lundberg - Bartečko, no tiež neúspešne.

V druhej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi. Úvod vyšiel hosťom, ktorých tlak vyústil v gól Čistova - 0:1. Poprad však zvýšenou aktivitou o niekoľko minút dokázal odpovedať a skóre otočiť vo svoj prospech. Najskôr Bartečko krásnym gólom vo vlastnom oslabení potešil zaplnený štadión a vyrovnal. Traktor sa nestačil čudovať a Proskurjakov musel loviť zo siete ďalší puk, tentoraz spomedzi kruhov namieril Špirko a poslal Lev do vedenia - 2:1.

V 35. min fauloval Hellström a hostia začali na ľade dominovať. Traktor stupňoval tempo a pred druhou prestávkou dal hneď dva góly. Najskôr prekonal bezmocného Laca Antipov a po dvoch minútach v početnej výhode delovkou od modrej všetko prestrelil Rjazancev - 2:3.

Tretiu časť otvoril tlak domáceho tímu, šance premárnili postupne Bartečko, Huna aj Novotný. Traktor sa rozhodne nezavrel do obrannej ulity a diváci mali možnosť sledovať dynamický hokej. Laco musel byť na pozore najmä pred ruským supertalentom Kuznecovom, ktorý si vytváral jednu šancu za druhou.

Strelecky disponovaný bek Traktoru Rjazancev v 55. min niekoľkokrát štipľavo vystrelil, Laco však držal Poprad v hre o body. V samom závere tréner Rulík odvolal brankára a domáci sa pokúsili hrať power-play, no hneď na jej začiatku urobil chybu Huna a Antipov definitívne rozhodol.

Radim Rulík (tréner HC Lev): "Myslím si, že sme videli veľmi kvalitný zápas, vďaka tomu, že sme hrali proti kvalitnému súperovi. Čeľabinsk radím medzi štyri tímy, ktoré budú hrať o titul. Stretnutie ovplyvnili momenty, kedy sme viedli, mrzí ma hlavne druhý gól, inkasovaný po našej chybe. Dobre sa vyvíjajúcu druhú tretinu sme prehrali a v závere už sa nám napriek dobrým momentom nepodarilo vyrovnať. Dnes to bola obrovská skúsenosť pre našich mladých hráčov, ktorí nemajú často možnosť hrať proti takému súperovi."

Valerij Belousov (tréner Čeľabinsku): "Dnes to bol veľmi dobrý zápas, pripravovali sme sa hlavne na atypické rozmery klziska. Vedeli sme, že Magnitogorsk prehral, preto sme boli motivovaní bojom o prvé miesto v divízii. Ďakujem svojmu mužstvu, že hralo disciplinovane, čo prispelo k tomu, že sme zvíťazili."

Výsledky ďalších zápasov:

Salavat Julajev Ufa - Torpedo Nižnij Novgorod 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)

Amur Chabarovsk - Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) - Ján Lašák (Amur) chytal do 14. min

Metallurg Novokuzneck - Metallurg Magnitogorsk 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Sibir Novosibirsk - Avangard Omsk 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Viťaz Čechov - Atlant Mytišči 1:5 (0:1, 1:1, 0:3) - Branko Radivojevič (Mytišči) 0+1

Severstaľ Čerepovec - SKA Petrohrad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Neftechinik Nižnekamsk - OHK Dinamo Moskva 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) - Dominik Graňák (Dinamo) 0+1

CSKA Moskva - Barys Astana 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) - Rastislav Staňa (CSKA) odchytal celý duel

Spartak Moskva - Dinamo Riga 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) - Štefan Ružička (Spartak) 1+0

Dinamo Minsk - Avtomobilist Jekaterinburg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)