Peter Cehlárik v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
Miroslav Kováčik|4. sep 2020 o 11:28

Rodák zo Žiliny si drží priemer jeden gól na zápas.

BRATISLAVA. Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik predviedol svoj doposiaľ najlepší výkon po odchode zo zámoria.

Vo farbách švédskeho Leksandu sa v dueli na ľade Malmö blysol hetrikom, ale jeho tím napokon prehral tesne 5:6. Zahanbiť sa nedal ani Cehlárikov krajan a spoluhráč Marek Hrivík, ktorý asistoval pri troch presných zásahoch.

Niekdajší hráč Bostonu Bruins sa dvakrát presadil už v úvodnej tretine, po ktorej bolo skóre vyrovnané 2:2. Následne však domáci odskočili na trojgólový rozdiel a ani mohutný finiš hráčov Leksandu im nestačil na vybojovanie si predĺženia.

Rodák zo Žiliny už v minulosti vo Švédsku pôsobil, keď si štyri sezóny obliekal dres tímu HF Lulea.

V novom pôsobisku to bol pre neho štvrtý zápas a zatiaľ si drží priemer jeden gól na zápas. Skóroval aj pri svojej premiére, keď skóroval proti víťazovi hokejovej Ligy majstrov Frölunde Indians.

Chvíle Mareka Hrivíka, ktorý začína v Leksande svoju druhú sezónu, prišli až v záverečnej tretine, keď sa asistenciami podieľal na góloch Cartera Campera, Petra Cehlárika a Mattiasa Ritolu. V predošlom predčasne ukončenom ročníku odohral 46 zápasov s bilanciou 12 gólov a 18 asistenciami.