Cehlárik si vybral švédsku cestu, urobil najlepší krok v živote

Peter Cehlárik už v mladom veku dosahuje úspechy. Na MS hráčov do 20 rokov získal bronz, s Luleou vyhral Ligu majstrov. (Autor: SITA)
Ondrej Gajdoš|4. feb 2015 o 21:39

Mladíci z víťazného tímu Ligy majstrov Peter Cehlárik a Christián Jaroš budú mať vo štvrtok premiéru v A-tíme Slovenska.

BRATISLAVA. Aj dvaja mladí slovenskí hokejisti, útočník Peter Cehlárik a obranca Christián Jaroš, sa v utorok večer tešili so švédskym tímom Lulea Hockey z prvenstva v úvodnom ročníku Ligy majstrov.

Mužstvo od severného polárneho kruhu vyhralo vo finále po veľkom obrate v poslednej tretine nad Frölundou Göteborg 4:2.

Pre držiteľov bronzových medailí z nedávnych majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov v Kanade je to v ich krátkej kariére ďalší výrazný úspech.

Vo štvrtok budú mať obaja premiéru v reprezentácii na turnaji Slovakia Cup v Banskej Bystrici v zápase s Nemeckom.

Rozumie si s dvojčatami

„Prežívam úžasné pocity, v tejto zime je to ďalší tímový úspech,“ cituje portál Ligy majstrov 19-ročného Cehlárika.

„Je skvelé, že vo finále sme sa v poslednej tretine opäť dostali do zápasu a obrátili sme vývoj. V druhej prestávke sme načerpali sily, povedali sme si, že v našom úsilí nepoľavíme a budeme bojovať až do konca.“

Krídelník zo Žiliny strelil v 49. minúte vyrovnávajúci gól na 2:2. V útoku si výborne rozumel so skúsenými kanadskými dvojčatami Camom a Chrisom Abbottovcami.

Gól Petra Cehlárika vo finále Ligy majstrov.