71. Juraj Sagan (SR) - všetci rovnaký čas ako víťaz

1. Mark Cavendish (V. Brit.) Dimension Data 5:48:06 h,

...

10. Michael Kolář +14

15. Erik Baška +14,

51. Juraj Sagan +17

ABÚ ZABÍ. Strieborný muž z nedávnych majstrovstiev sveta v Katare Mark Cavendish vyhral piatkovú druhú etapu cyklistických pretekov kategórie 2.HC Okolo Abú Zabí.

Britský jazdec v službách tímu Dimension Data zdolal v Abú Zabí po 115 kilometroch talianskych šprintérov Eliu Vivianiho (Sky) a Andreu Guardiniho (Astana) a napravil si chuť po neúspešnom svetovom šampionáte, kde nestačil na Petra Sagana.

Štvrtkový víťaz úvodnej etapy Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo) skončil šiesty.

V družstve Tinkoff v piatok pracovali opäť pre Michaela Kolářa, ktorý sa napokon umiestnil na ôsmej pozícii. Výsledok jeho kolegov a krajanov Erika Bašku a Juraja Sagana zatiaľ nie je známy.

Na čelo priebežného celkového poradia sa posunul Cavendish, pred Nizzolom vedie s náskokom štyroch sekúnd. Na treťom mieste figuruje Belgičan Jens Keukeleire z tímu Orica-BikeExchange s mankom piatich sekúnd.

Kolářovi patrí desiata priečka, zaostáva o štrnásť sekúnd.

V sobotu je na programe vrchárska etapa z Al-Ainu do Jebel Hafeetu (150 kilometrov), ktorá by mala rozhodnúť o víťazovi pretekov.

Domov»Cyklistika»Cavendish vyhral druhú etapu a je lídrom Okolo Abú Zabí, Kolář je v desiatke