Rohan Dennis na trati časovky mužov Elite na 52,5 km  v rakúskom Innsbrucku 26. septembra 2018.
Rohan Dennis na trati časovky mužov Elite na 52,5 km v rakúskom Innsbrucku 26. septembra 2018. (Autor: Kerstin Joensson TASR/AP)

23.Nora JenčušováSlovensko+ 1:25 min

HARROGATE. Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová skončila na 23. mieste v časovke junioriek na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike vo Veľkej Británii.

Pondelková časovka dievčat sa konala v kúpeľnom meste Harrogate v anglickom grófstve Severný Yorkshire, mala dĺžku 14 kilometrov a pretekárky absolvovali jeden okruh so štartom aj cieľom v Harrogate s prevýšením 226 metrov.

Iba 17-ročná Spišiačka Jenčušová sa dlho držala v druhej desiatke výsledkového poradia, ale kvalitné pretekárky na konci 50-členného štartovného poľa ju odsunuli na konečnú 23. priečku.

Z titulu majsterky sveta sa teší Ruska Aigul Garejevová, ktorá zdolala o necelé štyri sekundy Holanďanku Shirin van Anrooijovú a o jedenásť sekúnd Britku Elynor Bäckstedtovú.

Prvé dve pretekárky si vymenili pozície z augustových majstrovstiev Európy v holandskom Alkmaare.

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Juniorskou majsterkou sveta v časovke je Garejevová, Jenčušová skončila v prvej polovici