Bývalý hokejový tréner Krueger ide motivovať futbalistov Southamptonu

Ralph Krueger, keď sa stal trénerom Edmontonu Oilers 27. júna 2012. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. jan 2014 o 10:13

Doteraz hokejový tréner Ralph Krueger bude mať na starosti motiváciu futbalistov Southamptonu.

SOUTHAMPTON. Bývalý dlhoročný tréner švajčiarskej hokejovej reprezentácie Ralph Krueger sa rozhodol pre prestup k futbalu.

Ešte v minulej sezóne hlavný kouč klubu NHL Edmonton Oilers bude mať na starosti motiváciu hráčov v tíme najvyššej anglickej futbalovej súťaže FC Southampton.

Švajčiarska majiteľka klubu

Päťdesiatštyriročného Nemca s kanadskými koreňmi, ktorý si urobil dobré meno ako kormidelník najmä vo Švajčiarsku, doviedla do Southamptonu Katharina Liebherrová.

Švajčiarska majiteľka klubu sa rozhodla pre zmeny v manažmente a angažovala aj Kruegera.

Tréner začne pracovať pre tím Premier League až po zimných olympijských hrách v Soči, kde bude poradcom v kanadskom hokejovom mužstve.

Krueger je známy svojimi motivačnými príhovormi a dokázal už niekoľkokrát aj vďaka nim vytvoriť úspešné tímy.

Zaujímavá ponuka pre odborníka na hokej

Krueger skončil na lavičke Edmontonu vlani v júni, v Oilers ho nahradil Dallas Eakins. Oficiálne ho v štruktúrach Southamptonu nájdu fanúšikovia ako poradcu majiteľky, na starosti však bude mať mentálnu prípravu hráčov a motiváciu.

"Nemôžem povedať, že som odborník na futbal. Som však už veľmi dlho v Európe a poznám ho. Bola to veľmi zaujímavá ponuka. Neznamená to, že hokej je pre mňa nateraz mŕtvy, ale chcem skúsiť novú výzvu," uviedol Krueger pre Edmonton Journal.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: