Peter Pekarík sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Peter Pekarík sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)

Schalke 04 - Hertha Berlín 1:2 (1:1)

Góly: 6. Harit - 19. Boyata, 74. Ngankam

ČK: 89. Lukebakio (Hertha) po druhej žltej karte

/Peter Pekarík (Hertha) odohral celý duel/

GELSENKIRCHEN.  Futbalisti Herthy Berlín zvíťazili 2:1 v stredajšej dohrávke 31. kola nemeckej 1. bundesligy na trávniku Schalke 04. Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral celé stretnutie.

Klub z Gelsenkirchenu mal už istotu zostupu, no napriek tomu sa jeho hráči dostali do vedenia, keď Amin Harit v šiestej minúte vbehol s loptou do preplnenej šestnástky a zamieril presne k žrdi.

O vyrovnávajúci zásah sa postaral v 19. min hlavičkou po priamom kope Dedryck Boyata a rozhodujúci gól zariadil striedajúci Jessic Ngankam. V 74. minúte si poradil v šestnástke aj v obkolesení viacerých protihráčov.

Zachraňujúci sa Berlínčania neprehrali už siedmy duel v sérii a poskočili na 13. priečku tabuľky, tri body nad barážovú 16. pozíciu.

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Hertha pokračuje vo výbornej sérii, spravila dôležitý krok k záchrane