Duda prihrával na víťazný gól, bol jedným z najlepších. Schalke vypadlo

Ondrej Duda.
Ondrej Duda. (Zdroj: TASR/AP)
TASR, Sportnet|20. apr 2021 o 21:23 (aktualizované 20. apr 2021 o 23:21)

Schalke 04 končí v Bundeslige po 30 rokoch.

DORTMUND. Druhý tím nemeckej futbalovej bundesligy RB Lipsko prehral utorkovom zápase 30. kola na trávniku 1. FC Kolín 1:2.

Na víťazný gól Jonasa Hectora v 60. minúte prihral slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Kapitán Kolínčanov Hector sa postaral o oba góly domácich, prvý strelil hlavičkou v 46. minúte.

V 59. minúte vyrovnal presnou strelou k žrdi Amadou Haidara, no už o minútu neskôr pri rýchlom protiútoku Duda pätičkou ideálne pripravil loptu Hectorovi a ten rozhodol.

(Zdroj: SofaScore)

Duda dostal v hodnotení od špecializovaného portálu SofaScore známku 7,4 boda. Vyššie hodnotenie pridelili iba hráčom, ktorí skórovali, teda Hectorovi a Haidarovi z Lipska.

V akcii bol aj slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý odohral 80 minút za Augsburg na pôde Frankfurtu. Jeho tím však prehral na ihrisku tretieho tímu tabuľky 0:2.

Líder súťaže Bayern Mníchov nezaváhal v súboji s Bayerom Leverkusen a zvíťazil 2:0 gólmi Erica Maxima Choupa-Motinga a Joshuu Kimmicha už v úvodnej štvrťhodine. Na čele tabuľky tak majú Bavori náskok už desať bodov pred Lipskom.

Schalke podľahlo domácemu Bielefeldu 0:1 a ako prvý tím má istotu zostupu. Klub z Gelsenkirchenu vypadol po 30 rokoch v najvyššej bundeslige.

Pred desiatimi rokmi pritom hral aj semifinále Ligy majstrov. V roku 2011 klub získal Nemecký pohár. V prebiehajúcej sezóne však v 30 zápasoch zaznamenal iba dve víťazstvá a sedem remíz.

Bundesliga - 30. kolo:

1. FC Kolín - RB Lipsko 2:1 (0:0)

Góly: 46. a 60. Hector - 59. Haidara

/Ondrej Duda (Kolín) odohral celé stretnutie, prihrával na gól/

Eintracht Frankfurt - FC Augsburg 2:0 (1:0)

Góly: 37. Hinteregger, 58. Silva

/Lázsló Bénes (Augsburg) hral do 80. min/

Arminia Bielefeld - FC Schalke 04 1:0 (0:0)

Gól: 50. Klos

ČK: 71. Thiaw (Schalke) po 2. ŽK

Bayern Mníchov - Bayer Leverkusen 2:0 (2:0)

Góly: 7. Choupo-Moting, 13. Kimmich

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda prihrával na víťazný gól, bol jedným z najlepších. Schalke vypadlo