Lipsko nedarovalo Bayernu titul, Bénesov kmeňový tím vyhral o päť gólov

Amadou Haidara z RB Lipsko strieľa gól.
Amadou Haidara z RB Lipsko strieľa gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|25. apr 2021 o 17:50 (aktualizované 25. apr 2021 o 20:15)

Lipsko využilo takmer celozápasovú presilovku.

BERLÍN. V úvodnom nedeľnom zápase 31. kola nemeckej Bundesligy zvíťazili futbalisti RB Lipsko nad Stuttgartom 2:0.

Hostia hrali takmer celý duel v desiatich, už v 14. minúte dostal červenú kartu stredopoliar Naouirou Ahamada.

Lipsko tak ešte oddialilo majstrovské oslavy Bayernu, z druhého miesta stráca v tabuľke na vedúcich Bavorov sedem bodov, pričom do konca súťaže zostávajú ešte tri kolá.

Stuttgart utrpel štvrtú prehru za sebou a je desiaty.

V záverečnom zápase 31. kola rozstrieľala Borussia Mönchengladbach Arminiu Bielefeld 5:0.

Kmeňový klub slovenského reprezentanta Lászlóa Bénesa, ktorý je na hosťovaní v inom bundesligovom klube FC Augsburg, rozhodol o svojom víťazstve v úvodnej 18-minútovke, ktorú vyhral 3:0.

Bundesliga - výsledky

RB Lipsko - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)

Góly: 46. Haidara, 67. Forsberg (z 11 m)

ČK: 14. Ahamada

Mönchengladbach - Bielefeld 5:0 (3:0)

Góly: 6., 69. Embolo, 15. Thuram, 18. Bensebaini (z 11 m), 84. Plea

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Lipsko nedarovalo Bayernu titul, Bénesov kmeňový tím vyhral o päť gólov