Robert Lewandowski sa raduje po jednom zo svojich gólov.
Robert Lewandowski sa raduje po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. mar 2018 o 17:40

Bavorom skazili oslavy z titulu hráči Schalke.

MNÍCHOV. Futbalisti Hoffenheimu zvíťazili v sobotňajšom 28. kole nemeckej Bundesligy nad 1. FC Kolín vysoko 6:0.

Hráči Schalke zdolali oslabený Freiburg 2:0 a oddialili tak možné majstrovské oslavy Bayernu Mníchov, ku ktorým mohlo prísť už v sobotu.

Bavori na to potrebovali zvíťaziť nad Dortmundom a to sa im podarilo excelentne. Borusii nasúkali poltucet gólov, pričom Robert Lewandowski dosiahol hetrik.

Domáci mali zápas jasne pod kontrolou a hostia napokon odišli z Alianz arény s debaklom.

Na čele tabuľky má Bayern 69 bodov a pohodlný náskok pred Schalke, ktoré stráca 17 bodov.

Tretí Dortmund stráca už 21 bodov.

V poslednom sobotňajšom zápase 28. kola sa v dueli Hertha Berlín - WfL Wolfsburg zrodila bezgólová remíza. Slovenský obranca Peter Pekarík presedel zápas na lavičke náhradníkov, stredopoliar Ondrej Duda sa dostal na ihrisko v 70. minúte.

44. Ginczek - 18. Holtby

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 6:0 (5:0)
Góly:
6., 44. a 87. Lewandowski, 14. Rodriguez, 23. Müller, 45+1. Ribéry

Hertha Berlín - Wolfsburg 0:0
ČK:
90.+1 Guilavogui (Wolfsburg)
/stredopoliar Ondrej Duda nastúpil v 70. minúte a dostal žltú kartu, Peter Pekarík (obaja Hertha) presedel duel na lavičke náhradníkov/

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern vo veľkom šlágri ponížil Dortmund, z titulu sa ešte ale nemôže radovať