Lewandowski otočil zápas, Schalke 04 atakuje negatívny rekord súťaže

Poľský útočník Robert Lewandowski v zápase proti VfL Wolsburg.
Poľský útočník Robert Lewandowski v zápase proti VfL Wolsburg. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. dec 2020 o 22:46

Na prvej priečke zostal Leverkusen.

BERLÍN. Futbalisti Bayeru Leverkusen vyhrali v zápase 12. kola nemeckej bundesligy na ihrisku 1. FC Kolín nad Rýnom 4:0 a udržali si pozíciu lídra.

Kolín nebodoval prvýkrát po troch zápasoch, v jeho zostave pre trest za červenú kartu z minulého kola chýbal slovenský reprezentant Ondrej Duda.

Tri body si v stredu pripísal aj druhý Bayern. Obhajca titulu otočil duel s Wolfsburgom a vďaka dvom gólom Roberta Lewandowského vyhral 2:1.

Hostia viedli od piatej minúty po zásahu Maximiliana Philippa, ale poľský útočník v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal a päť minút po zmene strán strelil aj víťazný gól. Na Leverkusen stráca Bayern jeden bod.

Kontakt s čelom tabuľky si udržalo aj Lipsko, ktoré vďaka gólu Yussufa Poulsena vyhralo v Hoffenheime 1:0 a za Bayernom je len o skóre. Jediný gól padol aj v Bielefelde, kde sa z víťazstva tešili hráči Augsburgu.

V slabých výkonoch pokračuje Schalke 04, ktoré prehralo s Freiburgom 0:2 a ostalo na poslednom 18. mieste. Na víťazstvo v bundeslige čakajú hráči z Gelsenkirchenu už 28 zápasov a natiahli tak negatívny klubový rekord.

Ligový rekord v sérii zápasov bez víťazstva drží už 54 rokov Tasmania Berlín, ktorej hráči čakali na jej zlomenie 31 duelov.

Oba góly padli až po zmene strán a oba strelil maďarský reprezentant Roland Sallai. V 50. minúte sa presadil hlavou a o 18 minút neskôr zblízka pravačkou.

Bundesliga - 12. kolo:

• Bayern Mníchov - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)

Góly: 45+1. a 50. Lewandowski - 5. Philipp

• Bielefeld - FC Augsburg 0:1 (0:0)

Gól: 85. Gouweleeuw

• TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsko 0:1 (0:0)

Gól: 59. Poulsen

• 1. FC Kolín nad Rýnom - Bayer Leverkusen 0:4 (0:2)

Góly: 8. Weiser, 10. Diaby, 54. Schick, 58. Wirtz

• Schalke 04 - SC Freiburg 0:2 (0:0)

Góly: 50. a 68. Sallai

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Lewandowski otočil zápas, Schalke 04 atakuje negatívny rekord súťaže