Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Brodeur vybral pre Devils v drafte syna Anthonyho

Anthony Brodeur. (Autor: abrodeur30.tumblr.com)
SITA|1. júl 2013 o 11:49

Jeden z najzaujímavejších okamihov draftu nováčikov v NHL sa udial až v úplnom závere.

NEWARK. Jeden z najzaujímavejších okamihov nedeľňajšieho draftu nováčikov v zámorskej hokejovej NHL sa udial až v úplnom závere.

V 7. kole si z 208. miesta mladého brankára Anthonyho Brodeura vybral domáci klub New Jersey Devils, čo oznámil jeho otec a jeden z najskúsenejších hráčov Martin Brodeur.

Osemnásťročný Anthony chytal doteraz v súťaži USHS za tím Shattuck St. Mary's Midget Prep, v ročníku 2013/2014 by mal pôsobiť v juniorskej QMJHL v Gatineau Olympiques.

"Je to neuveriteľné a veľmi prekvapujúce. Neveril som, že sa to stane," zneli prvé slová mladého gólmana.

Výber potešil priaznivcov Devils na tribúnach, Anthony Brodeur sa môže stať pokračovateľom brankárskej tradície Brodeurovcov v New Jersey, ktorá trvá už od začiatku deväťdesiatych rokov minulého storočia.

"To, že som dostal šancu vyhlásiť náš výber v 7. kole, je možno príprava na moju nasledujúcu prácu," poznamenal s úsmevom Martin Brodeur, ktorý vzápätí na Twitter napísal: "Gratulujem môjmu chlapcovi, že ho draftoval klub New Jersey Devils. Nemôžem sa dočkať, kedy ťa uvidím na ľade!"

Nedeľňajším draftom nováčikov prešlo viacero synov niekdajších hráčov NHL. Už v 1. kole si Phoenix z dvanástej pozície vybral útočníka Maxa Domiho (otec Tie Domi), Washington zasa Švéda Andrého Burakovského (otec Robert). Carolina stavila na iného švédskeho hokejistu Eliasa Lindholma (otec Mikael), Columbus získal práva na Kerbyho Rychela (otec Warren Rychel).

Súvisiace články