Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Breškov Tripolis môže hrať najvyššiu grécku súťaž

SITA|11. okt 2011 o 17:44

Grécky futbalový klub Asteras Tripolis sa úspešne odvolal proti rozhodnutie Gréckej futbalovej federácie (EPO) a naďalej bude pôsobiť v najvyššej domácej súťaži...

ATÉNY. Grécky futbalový klub Asteras Tripolis sa úspešne odvolal proti rozhodnutie Gréckej futbalovej federácie (EPO) a naďalej bude pôsobiť v najvyššej domácej súťaži.

Tripolis, do ktorého nedávno prestúpil aj Slovák Mário Breška, preradili v posledný septembrový deň pre korupciu z prvej ligy do druhej. Disciplinárna komisia vtedy potrestala aj klubového prezidenta Giorgosa Borovilosa trojročným dištancom a klub musel zaplatiť pokutu 300-tisíc eur. Odvolacia komisia však v utorok pôvodné rozhodnutie zrušila a očistila klub i Borovilosa z obvinenení. Tripolis z prvých štyroch ligových stretnutí v novej sezóne získal 2 body.

Rozhodnutie prináša ďalší obrat v chaose v gréckom ligovom futbale, v ktorom prepukol v júni korupčný škandál. V najvyššej súťaži sú stále ešte nejasné mená dvoch účastníkov aj napriek tomu, že súťaž už má za sebou štyri kolá. Druhá liga sa zatiaľ ešte pre viaceré právne podnety ani nezačala.

Súvisiace články