Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Breška sa dohodol s tímom Asteras Tripoli

Mário Breška. (Autor: TASR)
SITA|19. okt 2011 o 16:07

Mário Breška by sa do Corgoň ligy vrátil iba do jediného klubu, do Zlatých Moraviec.

TRIPOLIS. Slovenský futbalista Mário Breška sa začiatkom októbra dohodol na ročnej spolupráci s gréckym tímom FC Asteras Tripoli. Tridsaťjedenročný rodák z Topoľčian v ostatnej sezóne žiaril v drese Olympiakosu Volos, ten však na začiatku ročníka 2011/2012 pre ovplyvňovanie výsledkov preradili až do štvrtej najvyššej súťaže.

Hráči Volosu získali štatút amatérov, čo im umožnilo dohodnúť sa na spolupráci so záujemcami bez obmedzení.

Ako krídelník priznal v rozhovore pre agentúru SITA, je rád, že po niekoľkomesačnej neistote sa môže sústrediť už len na futbal.

"Som rád, že to už je za mnou. Trvalo to tri mesiace, boli tam súdne konania, ktoré predlžovali naše čakanie. Voľní sme boli až od 3. októbra a následne sme už nemali čas na vyčkávanie. Keď ma teda predstavitelia Tripolisu oslovili s konkrétnou a korektnou ponukou, neváhal som. Záujem o naše služby bol predovšetkým pred a počas prestupového obdobia, vtedy však bola situácia mimoriadne komplikovaná, Volos nás nechcel uvoľniť. Potom už bolo možnosťou iba Grécko, kde však už bežala sezóna a viacero mužstiev malo uzavreté kádre," uviedol Mário Breška, ktorý by mohol v novom pôsobisku debutovať v sobotňajšom domácom zápase 7. ligového kola s Xanthi.

Osemnásobný slovenský reprezentant je v Grécku "známou firmou", pôsobil v Panioniose (2004 - 2007) a spomenutom Volose (2010/2011), pričom v sezóne 2004/2005 sa zmestil do ideálnej jedenástky miestnej Superleague.

"S prijatím som v kabíne nemal najmenší problém, veď v gréckej lige som odohral už 125 zápasov. Poznám viacerých nových spoluhráčov a navyše z Volosu so mnou prišli ďalší dvaja futbalisti. Grécko je krásna krajina, ľudia tu oduševnene fandia futbalu. Neviem, čo prinesie budúcnosť, ale nebránim sa ani myšlienke ukončiť kariéru práve tu. V Panioniose ma ocenili plaketou, vo Volose som sa zapísal do histórie klubu. Som tu šťastný a spokojný."

Technicky disponovaný hráč pôsobil na Slovensku vo viacerých kluboch, postupne to boli Topoľčany, Nitra, Púchov a Žilina, vo vlasti však naposledy pôsobil v roku 2008.

Breška, ktorý sa s APOEL-om Nikózia predstavil aj v skupinovej fáze Ligy majstrov 2009/2010, by sa do Corgoň ligy vrátil iba do jediného klubu: "Takúto možnosť nevylučujem, ale prikývol by som iba na ponuku zo Zlatých Moraviec. Vedel by som si predstaviť svoje účinkovanie iba tam, je to solídny klub s dobrým vedením a zázemím."

Volos opustili aj ďalší dvaja Slováci - Igor Obert a Peter Doležaj. "Je to veľmi smutné, ale Volos sa nevzdáva, o svoju pravdu bojuje na medzinárodnej úrovni. Uvidíme, ako to dopadne. Pre radikálny postup voči klubom ľudia na čas zabudli aj na krízu, funkcionári skončili vo väzení, odrátavali sa body, padali pokuty, mužstvá sa preraďovali do nižších líg. Zasiahla do toho aj vláda. Celkom nechápem, ako bolo možné, že federácia vrátila Volos do ligy s desaťbodovým mankom, ale politici klub o niekoľko dní neskôr preradili do štvrtej ligy. V konflikte futbal - politika zvíťazila silnejšia strana," uzavrel Mário Breška.

Súvisiace články