Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bratislavčanky vyhrali v Šali a vyrovnali stav série na 1:1

SITA|Publikované 4. máj 2008 o 11:34

ŠAĽA 4. mája (SITA) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa nevyužili naplno výhodu domáceho prostredia vo finále národného play off o titul majstra SR. Favorizované Šalianky po sobotňajšom hladkom víťazstve ...

ŠAĽA 4. mája (SITA) - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa nevyužili naplno výhodu domáceho prostredia vo finále národného play off o titul majstra SR. Favorizované Šalianky po sobotňajšom hladkom víťazstve 29:21 (14:11) prekvapujúco podľahli v nedeľňajšom druhom finálovom stretnutí ŠKP Bratislava 21:24 po predĺžení (19:19, 9:9). Zverenky trénerky Dariny Braunovej počas celého duelu len doťahovali náskok súpera (vyrovnávajúci gól v riadnom hracom čase dosiahli jedenásť sekúnd pred koncom), no napokon doplatili na neefektívnosť v útoku. Finálová séria bude pokračovať počas budúceho víkendu v Bratislave, kde je v sobotu 10. a v nedeľu 11. 5. na programe tretí a štvrtý súboj o prvenstvo.

Hádzaná - WHIL - národné play off o titul majstra SR - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Bratislava 21:24 po predĺžení (19:19, 9:9) - stav série 1:1

Najviac gólov: Fečová 5, Šalatová 4, Váradyová a Hodošková po 3, Csalava 3/1 - Beňušková 9/6, Štetáková 5, Bachratá 4, Globanová 3/1

Pok. hody: 2/1 - 9/7, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR), 600 divákov

Úvod druhého finále zvládli lepšie Bratislavčanky. Po piatom góle v šalianskej bránke si domáca trénerka Braunová zobrala v 9. min oddychový čas, no Štetáková vzápätí zvýšila na 6:3 pre ŠKP. Šalianky nepustili súperky do ešte výraznejšieho vedenia, naopak, začali sa doťahovať a v 27. min vyrovnali. Potom už gól nepadol, a tak skóre z oboch strán nervózneho prvého polčasu ostalo nezmenené (9:9). Šaľa sa prvýkrát dostala do vedenia v zápase hneď po zmene strán zásluhou Hodoškovej, ale hráčky ŠKP kontrovali a z 9:11 otočili na 13:11. Náskok hostí narástol v 45. min už na 4 góly (16:12) a Bratislavčanky ešte aj v 51. min vyhrávali týmto rozdielom (19:15). V ďalšom priebehu riadneho hracieho času však už neskórovali. Duslo si predĺženie vynútilo 11 sekúnd pred koncom, keď Fečová prestrelila inak výbornú Sůkalovú v bránke hostí a vyrovnala na 19:19. Nadstavenú desaťminútovku začala lepšie Šaľa, vyhrávala 20:19, ale potom dianie na palubovke ovládli zverenkyne trénera Katušáka, ktoré využili streleckú nemohúcnosť domácich. ŠKP napokon zvíťazilo 24:21 a vyrovnalo stav série na 1:1.

Darina Braunová (trénerka Šale): "Dievčatám nemôžem uprieť snahu. Prehrávali sme o tri - štyri góly , no dokázali sme vyrovnať a ísť do predĺženia. V ňom sme sa aj vyhrávali, ale zbrklou koncovkou a nepresnými prihrávkami sme sa pripravovali o lopty. Bratislavčanky sa tak opäť dostali do vedenia a potom sa dá v takomto náročnom stretnutí už len veľmi ťažko zmobilizovať sily a ešte niečo urobiť s výsledkom. Nič však nie je stratené, je 1:1 na zápasy a musíme súperovi túto prehru vrátiť na jeho palubovke."

Štefan Katušák (tréner ŠKP): "Splnili sme to, čo sme si predsavzali. Bolo to veľmi náročné, ale myslím si, že dnes sme si zaslúžili vyhrať. Boli sme lepší, celý zápas sme viedli. Dievčatá podali heroický výkon, treba ich pochváliť za predvedenú hru, nasadenie a bojovnosť. Spokojný som predovšetkým s našou obranou. Vyrovnali sme stav série na 1:1, ale play off pokračuje ďalej. Ja zostávam pri zemi, favoritom je stále Šaľa."