Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Benčičová je už v semifinále Bratislava Open, narazí na Schmiedlovú

Belinda Benčičová. (Autor: TASR/AP)
TASR|18. jún 2020 o 19:07

Zo sestier Kužmových postúpila Viktória.

BRATISLAVA. Najvyššie nasadená švajčiarska tenistka Belinda Benčičová a Slovenka Anna Karolína Schmiedlová nastúpia proti sebe v semifinále dvojhry na turnaji Bratislava Open.

Benčičová vo štvrťfinále deklasovala ďalšiu domácu hráčku Biancu Behúlovú 6:0, 6:1. Schmiedlová v pozícii nasadenej štvorky zdolala krajanku Radku Zelníčkovú hladko 6:0, 6:2.

Pred desiatimi dňami si Benčičová so Schmiedlovou zmerali sily v zápase extraligy žien medzi Sláviou STU Bratislava a Slovanom Bratislava.

Po trojsetovej dráme napokon slávila úspech Švajčiarka so slovenskými koreňmi. Schmiedlová nevyužila v tajbrejku rozhodujúceho dejstva vedenie 6:2.

Medzi elitné kvarteto postúpila aj Viktória Kužmová. Vo štvrťfinále ako nasadená trojka zdolala svoju mladšiu sestru Katarínu Kužmovú 6:3, 6:2. V dueli o postup do finále nastúpi slovenská jednotka v piatok proti nasadenej dvojke Ruske Anne Blinkovovej.

Viktória Kužmová po víťazstve v 1. kole uviedla, že si nevie predstaviť, ako bude sesterské derby vyzerať. S Katarínou totiž spolu nehrajú o body ani na tréningoch. Mladšia zo sestier Kužmových v úvodnom sete vyrovnala z 0:2 na 2:2, v ďalšom priebehu stretnutia však už na antukovom dvorci Slovana dominovala favoritka.

"Z víťazstva nad sestrou sa vôbec neteším, už sa chcem radšej sústrediť na ďalší zápas. Mali sme tam pár výmien, pri ktorých sa nedalo nesmiať, lebo boli veľmi vtipné. Vedela som približne, kam Katka chce zahrať loptičku, ona zasa vedela, kam ju chcem umiestniť ja. Dúfam, že najbližšie sa stretneme v zápase až na nejakom veľkom turnaji," zaželala si Viktória Kužmová.

Bratislava Open 2020

Ženy - dvojhra - štvrťfinále

  • Belinda Benčičová (1-Švajč.) - Bianca Behúlová (SR) 6:0, 6:1
  • Anna Karolína Schmiedlová (4-SR) - Radka Zelníčková (SR) 6:0, 6:2
  • Viktória Kužmová (3-SR) - Katarína Kužmová (SR) 6:3, 6:2
  • Anna Blinkovová (2-Rus.) - Viktória Morvayová (7-SR) 6:7 (5), 6:4, 6:3

Súvisiace články