Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Brankár Higuita čakal na svoj slávny zákrok päť rokov

(Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 23. aug 2014 o 06:31

Inšpirovali ma deti hrajúce futbal na ulici či v parku, priznal kolumbijský brankár René Higuita.

BOGOTA. Slávny brankársky zákrok futbalového excentrika Reného Higuitu v medzištátnom stretnutí proti Anglicku 6. septembra 1995 nebol výsledkom náhleho vnuknutia, ale roky bedlivo pripravovaný.

Na bránkovú čiaru padajúci lob z kopačky Jamieho Redknappa zneškodnil kolumbijský gólman vo Wembley tak, že tesne pred dopadom lopty za svoj chrbát podskočil a vykopol ju pätami dopredu ponad hlavu.

Zákrok dostal prívlastok "škorpiónsky" podľa zvieracieho šťúra známeho zahnutým bodcom a patrí medzi najpamätnejšie okamihy futbalovej histórie.

"Inšpirovali ma deti hrajúce futbal na ulici či v parku. Videl som ich, ako pilujú zakončenie v záklone 'nožničkami', nuž som sa pri nich pristavil a nadhodil, že nebolo by od veci vyskúšať to isté, ale opačnou stranou," povedal Higuita.

"A v ten deň v Anglicku som dostal presne tú loptu, na ktorú som čakal dlhých päť rokov," priznal s odstupom rokovpodľa Mundo Deportivo bývalý 68-násobný reprezentant Kolumbie, ktorý počas dlhoročnej kariéry pravidelne zahrával priame aj pokutové kopy.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.