Usyk vs. Joshua: Slovenský boxer Jurko na hviezdnom turnaji neuspel

Jurko v súboji s Lapinom.
Jurko v súboji s Lapinom. (Zdroj: Youtube/ DAZN Boxing)
SvetMMA|20. aug 2022 o 17:40

Ukrajinský boxer si pripísal dominantné víťazstvo.

DŽIDDA. Slovenský profesionálny boxer Jozef Jurko (9-7-1) neuspel v zápase s neporazeným Ukrajincom Danielom Lapinom (6-0).

Na veľkom boxerskom podujatí s hlavným zápasom Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk prehral po bodovom rozhodnutí rozhodcov.

Tí videli 8-kolový zápas jasne a nabodovali ho v pomere 80-72 pre Lapina, ktorý vyhral každé kolo.

Celý duel prebehol v rámci predzápasov a môžete si ho pozrieť na tomto videu:

Ukrajinec ukázal v súboji technickú prevahu a umne využíval svoju značnú výškovú prevahu.

"Vyhral každú minútu a každú sekundu každého kola," skonštatoval stručne komentátor po zápase.

Jurko na svojho vysokého súpera nevedel nájsť správny recept a svojmu rohu v prestávke avizoval, že sa nevie dostať na telo.

Do poslednej sekundy duelu sa však snažil niečo s výsledkom urobiť a Lapina v závere vyprovokovať do prestrelky.

Ukrajinec si však jasnú bodovú výhru skúsene postrážil a pripísal si šieste kariérne víťazstvo.

Domov»MMA»Usyk vs. Joshua: Slovenský boxer Jurko na hviezdnom turnaji neuspel