Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Bondra, Pavlikovský, Karhan či Luhový. Známe tváre hrali tenis pre deti s rakovinou

Peter Bondra (druhý sprava) blahoželá k víťazstvu v exhibičnom zápase Miroslavovi Karhanovi. (Autor: IVAN RUDOLF)
Sportnet|20. aug 2017 o 15:42

V Piešťanoch sa cez víkend uskutočnil prvý ročník charitatívneho mediálneho tenisového turnaja Play4charity.

PIEŠŤANY. Majstri sveta v hokeji Peter Bondra a Rastislav Pavlikovský, hráč NHL Marek Hrivík, bývalí futbalisti Miroslav Karhan, Ľubomír Luhový a ďalšie osobnosti športového i kultúrneho života v sobotu vytiahli tenisovú raketu, aby podporili dobročinnú akciu.

Vždy sa rád zúčastním na takejto akcii, najmä ak to slúži dobrej veci.


PETER BONDRA

„Počas akcie sa nám vďaka podpore účastníkov ako aj ľudí, ktorí sa prišli pozrieť priamo do tenisového areálu HS Centra v Piešťanoch podarilo vyzbierať sumu 3770 eur, ktorá pomôže malým bojovníkom a ich rodinám,“ povedal hlavný organizátor a majiteľ usporiadateľskej agentúry W.R.P.R. Ivan Rudolf.

Strelec zlatého gólu z majstrovstiev sveta v Göteborgu 2002 Peter Bondra prišiel z Popradu, kde momentálne dovolenkuje.

„Vždy sa rád zúčastním na takejto akcii, najmä ak to slúži dobrej veci,“ povedal Bondra po exhibícií osobností, na ktorej sa zúčastnili v jeho tíme aj Rasťo Pavlikovský, Marek Hrivík či hokejista Ivan Dornič.

Proti nim nastúpil Tím Karhan, v ktorom hrali aj Ľubomír Luhový, hokejový tréner Ľubo Pokovič a tenista Kamil Čapkovič. Karhanov tím zvíťazil v exhibícii 9:4.

Vo finále tenisového turnaja vyhrala dvojica Jozef Šatara – Rudolf Géri nad Miroslavom Karhanom - Matthiasom Settelem 7:5.

Výťažok z podujatia Play4charity pomôže n.o. Deťom s rakovinou.

„Veľmi pekne ďakujeme organizátorom podujatia ako aj všetkým osobnostiam. Peniaze použijeme na rekonštrukciu lôžkového oddelenia pre malé deti do osem rokov," “ povedal člen správnej rady a zakladateľ n.o. Deťom s rakovinou Peter Mitura.

"Chceme inštalovať vzduchotechniku, ktorá chýba a je veľmi potrebná pre filtrovanie vzduchu, kompletne prebudovať izby na tzv. intermediárne, kde budú aj deti vo vážnom stave v bezpečí,“ dodal Peter Mitura.

Súvisiace články