Bokroš sa rozlúčil s dvadsiatkou, dostal aj pamätný dres

Tréner Ernest Bokroš s bronzovou medailou z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. (Autor: TASR)
SITA|7. apr 2017 o 14:15

Na Turnaji piatich tímov v Piešťanoch jeho juniorský výber obsadil konečné 5. miesto.

PIEŠŤANY. Dlhoročný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš má za sebou posledné podujatie v tejto pozícii.

Na Turnaji piatich tímov v Piešťanoch jeho juniorský výber obsadil bez zisku bodu so skóre 5:11 konečné 5. miesto.

Bokrošovi bude roky pôsobenia pri dvadsiatke pripomínať aj dres s číslom dvadsať, ktorý mu za vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja odovzdal riaditeľ súťaží Róbert Pukalovič.

Bokroš sa už nebude uchádzať o post trénera slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov, pri ktorej pôsobil šesť rokov. Svoje rozhodnutie 57-ročný rodák z Karvinej považuje za uzatvorenie jednej veľmi významnej etapy jeho trénerskej kariéry. V jej ďalšej fáze by sa opäť chcel venovať hokeju na klubovej úrovni.

"Práca s reprezentáciami ma veľmi obohatila a som vďačný SZĽH, že mi dal dostatok príležitostí. Nemôžem nespomenúť ani realizačný tím SR 20. Za moju skoro tridsaťročnú kariéru som sa s podobným nestretol - najmä toho, čo sa týka odbornosti, profesionality, ľudskosti a kolegiality - bola to moja druhá rodina,“ povedal nedávno Bokroš.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bokroš sa rozlúčil s dvadsiatkou, dostal aj pamätný dres