Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Bohatá Machačkala vyhodila trénera po dvoch týždňoch

Rene Meulensteen (Autor: SITA/AP)
TASR|7. aug 2013 o 12:59

Meulensteen nahradil pri trénovaní Anži uznávaného holandského odborníka Guusa Hiddinka, nenaplnil však očakávania fanúšikov.

MOSKVA. Tréner Rene Meulensteen vydržal na lavičke Anži Machačkala necelé dva týždne. Jeho nástupcom sa podľa prezidenta ruského futbalového klubu Konstantina Remčukova stane Gadži Gadžijev. Káder mužstva by zároveň mali opustiť viacerí "drahí" hráči, informovala agentúra AP.

Meulensteen nahradil pri kormidle Anži uznávaného holandského odborníka Guusa Hiddinka, nenaplnil však očakávania fanúšikov. Dagestanský tím je po štyroch ligových kolách až na 13. mieste tabuľky so ziskom dvoch bodov, pričom ešte neokúsil chuť víťazstva.

Šéf klubu Remčukov oznámil, že klub opustí viacero "drahých" hráčov a rozpočet Anži by mal klesnúť na úroveň 50 až 70 miliónov amerických dolárov. Podľa webstránky Sports.ru pracovala Machačkala v roku 2012 s rozpočtom asi 180 miliónov dolárov. Prezident nešpecikfikoval, ktorí futbalisti a kedy by mali odísť. V kádri Anži figuruje aj niekdajšia hviezda Barcelony a milánskeho Interu Samuel Eto'o.

Súvisiace články