Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Bobrovskij má nahradiť na Floride Luonga, túži po trofeji

Sergej Bobrovskij (Autor: SITA/AP)
SITA|4. júl 2019 o 10:44

Ruský brankár nasledujúcich siedmich sezónach dostane 70 miliónov dolárov.

SUNRISE. Ruský hokejový brankár Sergej Bobrovskij sa stane v budúcej sezóne druhým najlepšie plateným gólmanom zámorskej NHL.

Rodák z Novokuznecka sa krátko po otvorení trhu s voľnými hráčmi dohodol na zmluve s Floridou Panthers, ktorá mu v nasledujúcich siedmich sezónach zaručí dovedna 70 miliónov amerických dolárov.

Bobrovskij túži po Stanleyho pohári

Skúsený tridsiatnik má v zbierke už dve Vezinove trofeje z pôsobenia v Columbuse Blue Jackets, ale túži po tímovom úspechu.

"Nezáleží na tom, koľko získate individuálnych ocenení. Hokej je kolektívny šport, v ktorom je najcennejší Stanleyho pohár. Iba jedno mužstvo ho môže získať, to je môj hlavný cieľ. Preto som sem prišiel. Verím tímu aj tejto skupine hráčov," povedal novinárom Bobrovskij.

Na čele so skúseným Quennevillom

Florida bude mať v najbližšom ročníku profiligy vyššie ambície ako v predchádzajúcej sezóne.

"Panteri" angažovali rešpektovaného trénera Joela Quennevilla a na trhu získali aj švédskeho obrancu Antona Straalmana alebo kanadského útočníka Bretta Connollyho.

"Vieme, aká podstatná je pozícia brankára. Sergej k nám prišiel s tým, že bude jednotkou a vďaka nemu môžeme hrať veľké zápasy. Jeho úlohou bude odchytať veľkú porciu duelov. V klube vieme, ako môžu výkony brankára ovplyvniť hru a ako môže brankár ovplyvniť našu úspešnosť v play-off. Sme nadšení z toho, že máme v tíme takého gólmana," uviedol 60-ročný Quenneville, ktorý vyhral trikrát Stanleyho pohár ako hlavný kouč Chicaga Blackhawks a raz v pozícii asistenta v Colorade Avalanche.

Mladí a talentovaní hráči

Florida má momentálne káder, ktorého vekový priemer len tesne presahuje 26 rokov. Jej kapitán a najproduktívnejší hráč Fín Alexander Barkov oslávi v septembri iba 24. narodeniny.

Navyše, väčšina lídrov mužstva nemá po tridsiatke, a tak Panthers môžu myslieť na svetlú budúcnosť. "Je tu skvelý tréner, vynikajúci manažment a skutočne talentovaná partia hokejistov. Myslím si, že môžeme dosiahnuť niečo špeciálne," povedal Bobrovskij.

Bobrovskij má nahradiť Luonga

Ruský gólman má v organizácii "panterov" nahradiť Kanaďana Roberta Luonga, ktorý len pred týždňom uzavrel hráčsku kariéru.

"Nebude to jednoduché, nikto nepovedal, že veci pôjdu hladko. Musíme sa dostať cez nejaké nepríjemnosti, ale to z nás urobí silnejší tím. Sme v procese vývoja," dodal držiteľ kompletnej medailovej zbierky z MS.

Florida pribudla na mapu NHL v roku 1993 a počas 25 sezón v profilige iba päťkrát prenikla do play-off.

V ročníku 1995/1996 si hráči Panthers zahrali jediný raz v klubovej histórii vo finále Stanleyho pohára.

Odvtedy však len štyrikrát postúpili do vyraďovacej časti súťaže a vo všetkých prípadoch stroskotali v prvom kole. V ostatných troch sezónach dokonca ani neboli súčasťou play-off.

Súvisiace články