Blue Jackets vraj vymenia Setha Jonesa ešte pred draftom

Oh My Hockey|31. máj 2021 o 12:52

Columbus Blue Jackets pravdepodobne postihne ďalšia rana. Ako informoval Elliotte Friedman, Seth Jones informoval vedenie klubu, že tu nepredĺži zmluvu, ktorá sa mu končí po sezóne 2021/22. Pôjde o ďalší odchod kľúčového hráča zostavy "modrokabátnikov" za posledné roky.

Teoreticky by sme to mohli označiť ako déjà vu. Blue Jackets zažili podobnú situáciu iba nedávno - v roku 2019. Opustili ich dve najväčšie hviezdy, gólman Sergej Bobrovskij i útočník Artemij Panarin. Prvý menovaný podpísal na Floride, druhý na Manhattane.

Zostali v klube do konca sezóny, hoci si manažment dobre uvedomoval, že o nich príde zadarmo. Pôvodne sa zdalo, že sa v Columbuse zopakuje rovnaký scenár aj v prípade Setha Jonesa. Nastavenie vedenia sa mení po príchode Johna Davidsona, vracajúceho sa na pozíciu prezidenta klubu.

"V prvom rade by sme si Setha radi udržali," povedal Davidson pre The Athletic. "Má plné právo nepredĺžiť s nami kontrakt, ak nebude chcieť, my preto musíme myslieť na to, čo je najlepšie pre tím. Chceme hráčov, ktorí za nás chcú hrať. Sme v odlišnej situácii ako v roku 2019. Vtedy sme boli presvedčení, že máme na to urobiť dlhú jazdu naprieč play-off."

Blue Jackets už zďaleka nie sú ašpirantom na titul, preto nastáva zvrat. Jones by sa mohol sťahovať už onedlho. Ako povedal Aaron Portzline, podľa jeho zdrojov začína vedenie klubu okamžite skúmať možnosti, aby mohli 26-ročného beka vymeniť za čo najvyššiu cenu, ideálne ešte pred draftom.

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Blue Jackets vraj vymenia Setha Jonesa ešte pred draftom