Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Blíži sa draftová lotéria v NHL. Najäčšie šance má Jarošova Ottawa

Ottawa Senators. (Autor: SITA)
SITA|15. mar 2019 o 11:43

Lotéria rozhodne, kto si bude vyberať ako prvý.

NEW YORK. Tradičná draftová lotéria v zámorskej hokejovej NHL sa uskutoční v utorok 9. apríla v Toronte a rozhodne o tom, ktorý tím bude mať právo prvého výberu.

Samotný draft profiligy bude na programe v dňoch 21. a 22. júna v Rogers Arene vo Vancouveri. Do draftovej lotérie bude zapojených pätnásť tímov, ktoré nepostúpia do play-off.

Najlepšiu východiskovú pozíciu na zisk prvého výberu bude mať najhoršie postavený klub po základnej časti, čo je momentálne Ottawa Senators.

Jej šance na víťazstvo v lotérii by boli v súčasnosti až 18,5 %, iba jednopercentnú možnosť na úspech bude mať mužstvo, ktoré skončí tesne pred bránami vyraďovacej časti. Informácie priniesol oficiálny web NHL.

Lotéria má tri kolá. V prvom sa žrebuje tím, ktorý si zvolí draftovú jednotku. Druhé kolo určí klub s právom druhého výberu a v treťom kole pripadne jednému z tímov tretia voľba.

Ostatných dvanásť mužstiev sa následne zoradí v inverznom poradí podľa umiestnenia v základnej časti, teda najhorší tím dlhodobej fázy súťaže bude najvyššie a naopak. Vlani si vyberalo z prvého miesta Buffalo Sabres a siahlo po švédskom obrancovi Rasmusovi Dahlinovi.

V roku 2019 je najväčším favoritom na pozíciu draftovej jednotky americký útočník Jack Hughes. V elitnej trojici by ho podľa papierových predpokladov mohli doplniť dvaja Európania.

Na základe hodnotenia skautov figuruje na druhom mieste fínsky krídelník Kaapo Kakko, na tretiu priečku by mohol vystúpiť ďalší útočník - Rus Vasilij Podkolzin.

Súvisiace články