Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Blažej Vaščák oživil hru a dal dva góly

Blažej Vaščák ešte v košickom drese. (Autor: SITA/Ivan Fleischer)
Sportnet|Publikované 19. mar 2012 o 00:00

V 19. kole 3. futbalovej ligy, v skupine Východ, Partizán Bardejov sa po týždni opäť vrátil na prvé miesto v tabuľke.

Po nečakanej prehre v Ružinej si tentoraz ľahko poradil s ďalším prenasledovateľom a to suverénnym spôsobom. Prispeli k tomu aj piati noví hráči a najmä Blažej Vaščák, ktorý sa uviedol dvoma gólmi.

BARDEJOV. Novotvoriaca sa zostava Partizána mala v úvode trochu problémy so zohratosťou, ale keď prežili vyloženú gólovú šancu Líšku v 5. min., prevzali iniciatívu a najmä rýchlymi prechodmi do útoku poriadne zaskočili technicky zdatného súpera.

Po rohu mohol skóre otvoriť Palša, i Vaščák nedokončil sľubnú pozíciu. No keď Zahradníková strela minula cieľ, potom už Vaščák zakončil rýchly brejk prvým gólom. V 26. min. v stredovom kruhu zobral Cuprišin loptu Krivjančinovi a samostaný únik zakončil gólom. Tým sa darili rýchle kombinácie i pokusy o zakončenie.

Vaščák najprv namieril do žrde a po priamom kope odrazenú loptu poslal pomedzi nohy brankára Grambličku už do siete.

Po prestávke zaujala akurát gólová šanca Líšku, ktorý netrafil bránu a neskôr dva gólové kontry domácich. Najprv Vaščák potiahol po krídle a Kundra dal štvrtý gól, a po Andraščíkovom úniku Zajac strelou bez prípravy uzavrel skóre. Zvara mohol len zmierniť prehru.

Hrali podľa možností

Tréner Bardejova Mikuláš Komanický musel meniť základ na stretnutie, keď mu ochoreli Tomko i L. Zápotoka, no výkon svojho mužstva pochválil i pokritizoval.

„Výhra ma teší proti súperovi, ktorý je herne podstatne lepší ako Ružiná, kde sme pred týždňom prehrali. Štvrťhodinu to bolo hľadanie sa po ihrisku, ale po prvom góle sa upokojili a predviedli hru, ktorá by nás mohla potlačiť do vyššej súťaže. Lenže v úvode 2. polčasu sa chlapci len prechádzali a pridali až v závere. A či bola záloha tvorivá, ťažko povedať. Hrali podľa svojich možností, no od niektorých očakávam viac.”

Kormidelník Dolnej Ždane netajil, že takúto vysokú prehru nečakali: „Sme sklamaní, nezodpovedá to dianiu na ihrisku, aj keď Bardejov ukázal kvalitný výkon. Chýbali nám piati hráči. Neviem, čo by to urobilo, keby Líška nás dostal do vedenia. Určite by to bola štrbinka do hry domácich, ale výsledok by to neovplyvnilo. Do 25. min. sme sa držali, prvé dva góly idú na vrub stopérov, ich chyby domáci využili. ”

Dobrý prechod do útoku

Avizovaný príchod Blažeja Vaščáka sa podarilo funkcionárom Partizána realizovať na poslednú chvíľu, v sobotu napoludnie. Problém bol na poľskom zväze, no v našom pomohli aj v sobotu.

Vaščák hral rok a pol za extraligovú Poloniu Bytom, ktorá zo súťaže vypadla a v Partizáne sa pripravuje desať dní: „Som rád, že môj prestup i zápas sa dobre skončili. Verím, že nás to nakopne a že sa nám podarí postúpiť. Mali sme dobrý prechod do útoku a môj gól sa zrodil po peknej akcii z našej polovice.”

Súvisiace články