Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Protesty budú pokračovať, ale sezónu dohrajú. V NBA sa dohodli majitelia a hráči

NBA a hnutie Black Lives Matter. (Autor: AP/Kim Klement)
TASR|28. aug 2020 o 08:59

Zrejme sa bude pokračovať v sobotu.

ORLANDO. Sezónu zámorskej basketbalovej NBA napokon dohrajú.

Hráči Milwaukee Bucks v stredu odmietli nastúpiť na piaty zápas štvrťfinále Východnej konferencie play off v reakcii na nedeľnú streľbu na Jacoba Blakea.

Vedenie ligy následne odložilo aj štvrtkový program zápasov. K bojkotu sa vo štvrtok pridala aj hokejová NHL, ktorá síce v stredu pokračovala podľa plánu, ale odvolala duely vo štvrtok a piatok.

V USA prerušili program aj futbalová MLS a bejzbalová MLB. Liga amerického futbalu NFL ešte nezačala sezónu, ale deväť tímov pozastavilo prípravu.

Niektorí hráči NBA na čele s LeBronom Jamesom volali po predčasnom ukončení sezóny, za tento návrh sa postavil aj jeho klub Los Angeles Lakers a jeho mestský rival Clippers.

Vo štvrtok však prišlo k dohode s majiteľmi a ročník dokončia.

"Štvrtkové zápasy sa neuskutočnia, ale dúfame, že budeme pokračovať v piatok alebo v sobotu," uviedol v stanovisku viceprezident NBA Mike Bass. Podľa ESPN je pravdepodobnejší termín návratu sobota.

Na stretnutí s Radou guvernérov sa zúčastnili zástupcovia hráčov zo všetkých trinástich klubov, ktoré zostali v hre, členovia hráčskej asociácie, predseda Komisie pre pracovné vzťahy NBA a legenda profiligy Michael Jordan.

Spoločne diskutovali o ďalšom postupe, hoci podrobnosti nezverejnili, podľa ESPN sa hráči pokúšali presvedčiť majiteľova, aby sa pridali k ich snahe dosiahnuť reformy v polícii.

Vo štvrtok sa už druhý deň nehrala ani ženská basketbalová WNBA, tú by však chceli obnoviť v piatok.

V ženskej súťaži po reštarte súťaže dominovalo volanie po spravodlivosti pre Breonnu Taylorovú, Afroameričanku, ktorú v jej dome zastrelili policajti Louisville.

Súvisiace články