Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Björgenová zmenila tréning, chce sa vrátiť na vrchol

SITA|Publikované 12. júl 2007 o 12:15

OSLO 12. júla (SITA) - Štvornásobná majsterka sveta a dvojnásobná držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v behu na lyžiach 27-ročná Nórka Marit Björgenová sa rozhodla ...

OSLO 12. júla (SITA) - Štvornásobná majsterka sveta a dvojnásobná držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v behu na lyžiach 27-ročná Nórka Marit Björgenová sa rozhodla úplne zmeniť systém prípravy. Zdá sa, že urobila dobre, pretože testy, ktoré uprostred letnej prípravy absolvovala v trondheimskej lekárskej univerzite, ukázali, že je na tom fyzicky tak dobre, ako bola vo svojej hviezdnej sezóne 2004/2005. Vtedy vyhrala desať pretekov Svetového pohára, na majstrovstvách sveta v nemeckom Oberstdorfe získala päť medailí, z toho tri zlaté. "Výsledky testov nám ukázali, kam má smerovať moja ďalšia príprava. Nechcem hovoriť o nejakých podrobnostiach, najskôr to musíme vyhodnotiť s trénerom. Boli to už druhé testy v tomto roku a oboje mi potvrdili, že ideme správnym smerom. Ďalšie absolvujem v auguste," povedala Marit Björgenová.

Vlani také testy neabsolvovala, a tak nemôže porovnávať svoj súčasný stav s tým spred roka. "Viem, že som pred uplynulou sezónou trénovala inak ako teraz. Keď porovnávam svoje tréningové denníky, je jasné, že trénujem síce menej, ale oveľa intenzívnejšie. Som na tom tak dobre, ako som bola pred tromi rokmi, môžem pomýšľať opäť na návrat na vrchol," zakončila Marit Björgenová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.