Hokejová kvalifikácia na ZOH 2022: Poľsko nečakane zdolalo Bielorusko

Bielorusko vs. Poľsko: Online prenos - hokejová kvalifikácia na ZOH 2022.
Bielorusko vs. Poľsko: Online prenos - hokejová kvalifikácia na ZOH 2022. (Autor: TASR)
Sportnet|26. aug 2021 o 08:30 (aktualizované 26. aug 2021 o 15:16)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z hokejovej kvalifikácie na ZOH 2022: Bielorusko - Poľsko.

BRATISLAVA. Bielorusko a Poľsko dnes štartovali boj o postup na zimné olympijské hry v Pekingu. Ich ďalšími súpermi v olympijskej kvalifikácii ZOH 2022 sú Rakúsko a Slovensko.

Na olympijský turnaj postúpi len víťaz kvalifikačnej skupiny. Kvalifikáciu hostí Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.

Nečakane zvíťazilo Poľsko po jedinom góle 1:0.

Sledovali ste hokej online.

ONLINE PRENOS: Bielorusko - Poľsko (LIVE z hokejovej kvalifikácie na ZOH 2022 dnes)

Kvalifikácia mužov na ZOH Skupina D 2021/2022
26.08.2021 o 15:15
Bielorusko
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Poľsko
Prehľad
Góly a asistencie: 55. Komorski (Lyszczarczyk).
Najlepší hráč Bieloruska: Danny Taylor
Najlepší hráč Poľska: John Murray
Prekvapenie na úvod kvalifikačného turnaja. Poľsko zásluhou gólu Komorskiho poráža Bielorusko 1:0!
Koniec zápasu.
59:57
Ešte jedno buly pred Murrayom. Posledná šanca domácich vyrovnať.
59:18
importantBieloruská bránka je už prázdna. Powerplay Bieloruska!
58:53
Na strelu z ľavého krídla Murray videl, vyrazil ju vyrážačkou na plexisklo.
58:00
Bielorusko opäť vo veľkom tlaku, no vyrovnať sa mu nepodarilo.
56:47
Poľsko je v eufórii, darí sa mu držať puk ďaleko od svojej bránky.
55:51
Vylúčenie v tíme Poľsko (Wajda – 2 min., podrazenie).
54:59
54:59
goalPoľsko dalo gól!
Poľsko strieľa päť minút pred koncom tretej tretiny vedúci gól! Výborná rýchla akcia, Lyszczarczyk prihral na hokejku FILIPA KOMORSKIHO, ktorý neváhal a vystrelil, puk prepadol pomedzi Taylorove betóny!
Asistencia: Alan Lyszczarczyk
54:33
Aktívny Prince strieľal z ľavej strany, Murray bez problémov chytá.
52:53
importantMurray drží svoj tím nad vodou! Chytil takmer čistý gól Komarovovi, ktorý zakončoval úplne nebránený z bezprostrednej blízkosti.
52:15
Urbanowicz vystrelil z pravého krídla, lapačka Taylora vyletela poriadne rýchlo.
51:22
Platt jednoducho nahodil puk na zadný mantinel, ale jeho spoluhráči ho nedokázali získať na svoje hokejky.
50:41
importantPo nahodení Ciuru z veľkého uhla dokonca skončil puk na hornej žŕdke!
49:47
importantAle pozor na Poliakov! Po dlhom čase sa dostali do útočného pásma a hneď boli nebezpeční! Pasiut pálil z ideálnej pozície z medzikružia, Kostek od modrej čiary. Oba pokusy Taylor zlikvidoval.
48:34
importantSharaganovich nepretlačil puk za Murraya, nepodarilo sa to ani jeho spoluhráčom v poriadnej skrumáži pred poľskou bránkou!
48:00
Posledné minúty sú poriadne kúskované, píska sa icing Poľska.
47:28
importantBielorusko aktuálne vyhráva na strely 35:14.
47:02
Zatiaľčo Murray sa nenudí, jeho náprotivok Taylor je už dlhší čas bez práce.
46:43
Z vrcholu kruhu pálil po vyhratom buly Yeryomenko, no poľský gólman puky za svoj chrbát nepúšťa.
46:38
Murray mal robotu hneď po buly, pre istotu prerušil hru.
46:02
Na prvý gól stále čakáme. Padne v tretej tretine? Skupinka poľských fanúšikov neúnavne povzbudzuje svoj tím.
45:20
Spätná prihrávka Ciuru nenašla nikoho zo spoluhráčov.
45:07
Murrayovi síce puk vypadol, na druhýkrát ale pohotovo zasiahol a prerušil hru.
44:56
Poliaci s komplikovaným prechodom stredným pásmom, píska sa ofsajd.
43:58
Strela Komarova z prvej skončila iba na brániacom poľskom hráčovi.
43:35
Platt napriahol hneď, ako prešiel za modrú čiaru, no vyprášil len Murrayho pravý betón.
43:11
Yeryomenko poslal prudký pas Princovi, ktorý ho nespracoval, píska sa zakázané uvoľnenie.
42:20
Opäť to začína byť hra na jednu bránu. Domáci útočia, hostia sa snažia dostať puk aspoň do stredného pásma.
40:57
Bieloruský prvý útok pobudol v útočnej tretine dosť dlho, no do šance sa nedostal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Gól nepadol ani v druhej tretine, čaká nás napínavé tretie dejstvo. Poliaci prekvapivo dokážu držať s Bielorusmi priaznivý stav.

Tretia tretina sa začne o 16:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:39
Protas strieľal takmer z rovne bránkovej čiary, no Murrayho nezaskočil.
38:38
Po tom, čo musel Taylor zasahovať, podnikli Bielorusi rýchly protiútok, zo strany zakončoval Prince, no nejednalo sa o nebezpečnú strelu, Murray na puk videl a chytil ho do lapačky.
37:31
Poliaci na chvíľu podržali puk pri mantineli v útočnom pásme, no už sa opäť bránia.
36:53
Bielorusi sa opäť prebúdzajú, strela Kodolu od modrej však bola nepresná.
36:11
Sharaganovich dostal prihrávku na ľavé krídlo a strelou švihom aj zakončil, Murray jeho strelu vyrazil na zadný mantinel.
35:22
importantBielorusko vyhralo buly, okamžite pálil Gotovets, Murray vyrážal a síce s problémami, no stačil aj na nebezpečnú dorážku!
34:29
Komarov dostal prihrávku pred bránu no mal to na dlhú hokejku a nedokázal nebezpečnejšie zakončiť.
34:11
Poliaci cítia šancu a poriadne sa osmeľujú. Zistili, že sa dá s favoritom zápasu hrať.
33:48
Prince bol dlho na ľade, prišiel o puk a nasledoval protiútok Poľska, ktorý zakončil Paś, Taylor mal čo robiť. Následná strela bola zblokovaná.
32:45
importantVeľká šanca aj na druhej strane. Pasiut zoči voči Taylorovi neuspel!
32:12
Pekné momenty prvého útoku Bielrusov. Prince bekhendom mieril medzi betóny, no Murray ich sklepol včas, následne vyrazil aj strelu Protasa na ochrannú sieť.
31:36
Sharaganovich nahodil puk do útočného pásma, no ten zachytil na mantineli brankár Murray.
30:18
Strela Demkova z pravého kruhu bola skôr propagačná, Murray bez problémov zasiahol pri svojej ľavej žŕdke.
29:11
importantBielorusko mohlo vyhrávať! Prince adresoval prihrávku spoza brán Sharaganovichovi, ktorý trafil iba do brankára Murrayho!
28:53
Taylor musel zasahovať svojím ľavým betónom.
28:40
Poľsko úplne vyrovnalo hru, všetko je otvorené.
27:39
Bielorusko sa bráni veľmi dobre, nepúšťa Poliakov do šancí.
26:43
Poliaci si vytvorili tlak v útočnej tretine, no puk neprešiel cez predbránkový priestor, ktorý bol prehustený a Bielorusi sa oslobodili.
26:06
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sharaganovich – 2 min., podrazenie).
25:15
Prince naskočil z trestnej lavice a hneď sa zapojil do útočnej akciu, no pred bránu ho čisto odzbrojil Dziubinski.
24:26
Škoda pre Poliakov, boli vytlačení k mantinelu, nedarí sa im zakončovať.
23:48
Poliaci ešte nezískali útočné pásmo, teraz sa vhadzuje v strednom.
23:07
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Prince – 2 min., podrazenie).
21:40
Bielorusi tentokrát bránu neohrozili, Korobovova nepresná prihrávka ich vyhnala z útočného pásma.
20:49
Po icingu domácich sa Poľsko zadarmo dostalo pred Taylora.
20:20
Bielorusi sa hneď nasťahovali do útočného pásma, no ušiel im puk do stredného.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Bielorusi boli počas celej tretiny lepším tímom, no gól sa im streliť nepodarilo.
Druhá tretina sa začne o 16:01.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Poliaci zatlačili na súpera, vytvorili si šancu v útočnom pásme, strieľal z ľavej strany Wajda, ale Taylor si dal pozor.
17:58
Poľsko prežilo oslabenie, no bráni sa naďalej. Komarovovi sa nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru.
17:31
importantPoliaci mohli udrieť v oslabení! Pasiut sa dostal až do zakončenia, z uhla namieril do brankára Taylora.
16:58
Ďalšiu útočnú akciu Bielorusov zastavil ofsajd.
16:34
Z prvej pálil Lisovets, Murray zasiahol ľavým betónom.
15:51
Vylúčenie v tíme Poľsko (Bryk – 2 min., hákovanie).
15:42
Kolyachonok strieľal z ľavého kruhu, no puk skončil iba na zadnom plexiskle.
15:12
Hrá sa prakticky len na poľskú bránku, no Poliaci zatiaľ odolávajú. Hra je teraz prerušená, keďže puk opustil hraciu plochu.
13:51
Bielorusi točia Poliakov v ich obrannom pásme, gólman musel zasahovať. Puk následne vyviezol Przygodzki.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Dnešným súbojom Bielorusko – Poľsko štartuje v Bratislave kvalifikácia na hokejový turnaj na Zimných olympijských hrách 2022, ktoré sa uskutočnia vo februári v čínskom Pekingu.

V Bratislave sa predstavia celkovo štyri tímy (Bielorusko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko), hrať bude každý s každým. Na olympiádu postúpi iba celkový víťaz turnaja.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:15.
Domov»Hokej»Reprezentácie»Hokejová kvalifikácia na ZOH 2022: Poľsko nečakane zdolalo Bielorusko