Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Bielorusko obvinilo majiteľa Anži Machačkala z trestnej činnosti

(Autor: ilustračné - sita/ap)
SITA|2. sep 2013 o 16:51

Bieloruská vyšetrovacia komisia začala trestné stíhanie voči Kerimovovi z podozrenia zo zneužitia právomocí.

MINSK. Bielorusko v pondelok obvinilo majiteľa ruského futbalového klubu Anži Machačkala Sulejmana Kerimova z účasti v kriminálnom prípade spoločnosti na výrobu draselných hnojív Uralkalij.

Bieloruská vyšetrovacia komisia začala trestné stíhanie voči Kerimovovi z podozrenia zo zneužitia právomocí, za ktorý môže dostať trest odňatia slobody až do výšky 10 rokov.

Kauza prilieha k prípadu z minulého týždňa, keď na letisku v Minsku zatkli výkonného riaditeľa ruského hlavného producenta draselných hnojív Uralkalij Vladislava Baumgertnera. Bieloruskí vyšetrovatelia tvrdia, že odhalili ilegálne plány Baumgertnera a ostatných šéfov Uralkalij, ktorí sa obohatili o 100 miliónov dolárov.

Uralkalij odmietlo obvinenia, označilo ich za absurdné a apelovalo na Minsk, aby prepustil Baumgertnera, pretože zatknutie je porušením dobrých vzťahov medzi oboma krajinami.

Kerimov vlastní v Uralkalij viac ako 20 percent akcií a po prerušení obchodných vzťahov s bieloruským partnerom Belaruskalij údajne prišiel o veľké množstvo ziskov, čo viedlo aj k letnému výpredaju kádra Anži.

Dagestanský klub postupne predal Samuela Eto'oa, Igora Denisova, Jurija Žirkova, Alexandra Kokorina, Williana a iných.

Súvisiace články