Švajčiarsko

+ 49,6 s (0+8)

19.

+ 5:00,7 min (1+10)

POKLJUKA. Biatlonisti Francúzska triumfovali v pretekoch miešaných štafiet na podujatí 4. kola Svetového pohára v slovinskej Pokljuke.

Slovenské kvarteto v zložení Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Paulína Bátovská Fialková a Mária Remeňová obsadilo štrnáste miesto.

Víťazi v zložení Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet, Anais Chevalierová-Bouchetová, Julia Simonová uspeli pred štvoricou Talianska (Didier Bionaz, Tommaso Giacomel, Dorothea Wiererová, Lisa Vittoziová), tretí skončili Švédi (Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma, Mona Brorssonová a Elvira Öbergová).

Zo Slovákov vyrazil na trať ako prvý Šima. Na prvej streľbe musel dvakrát dobíjať a aj na druhej položke potreboval jeden náhradný náboj.

Napokon odovzdal pätnásty s odstupom 1:27,1 minúty. Sklenárik dva razy dobíjal na prvej streľbe, stojku zvládol bezchybne, no klesol na 20. priečku.

Bátovská Fialková to na strelnici v ľahu zvládla, išla solídne aj bežecky. V stoji musela trikrát dobíjať a patrilo jej 15. miesto.

Odovzdávala však na 13. priečke so stratou trinástich sekúnd na dvanáste Moldavsko. Remeňová prišla na rovnakej pozícii aj na strelnicu, no raz dobíjala v ľahu a rovnakú bilanciu mala aj na stojke.

Síce sa držala na 12. mieste, no v závere ju prebehla ešte Slovinka a Američanka a to napokon prinieslo Slovákom štrnástu priečku.

Biatlonisti Nórska triumfovali v nedeľňajšom mixe dvojíc na podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke.

Dvojica Ingrid Landmark Tandrevoldová - Vetle Sjastad Christiansen triumfovala pred Francúzmi Antoninom Guigonnatom a Lou Jeanmonnotovou, tretí boli Švajčiari v zložení Niklas Hartweg a Amy Basergaová.

Slovenské duo Damián Cesnek a Zuzana Remeňová obsadilo 19. priečku so stratou 5:00,7 min na víťazov.

Slovenskí reprezentanti museli desaťkrát dobíjať a Zuzana Remeňová absolvovať aj trestné kolo.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Mix dvojíc v Pokljuke ovládli Nóri, Slováci sa nevyhli trestnému okruhu