3.

Suvi Minkkinenová, Otto Invenius

Fínsko

+31,3 s (0+6)

HOLMENKOLEN. Domáci biatlonisti zvíťazili v mixe dvojíc v pretekoch 7. kola Svetového pohára v nórskom Holmenkolene.

Juni Arnekleivová a Vetle Sjaastad Christiansen triumfovali po dramatickom finiši časom 38:43,6 minúty.

Druhí skončili švédski reprezentanti Anna Magnussonová a Sebastian Samuelsson so stratou iba desatiny sekundy.

Severské pódium doplnili Fíni Suvi Minkkinenová a Otto Invenius, ktorí mali manko 31,3 s.

Priebeh pretekov

Nedeľňajšie preteky rozbehla najlepšie Arnekleivová, ktorá bola po prvej čistej položke na čele, no po stojke, kde spravila zhodne s Magnussonovou jednu chybu, ju o sekundu predbehla Švédka.

V tesnom závese išla Francúzka, Talianka a Fínka. V rovnakom poradí aj odovzdali svojim krajanom.

Mužom však prvá ležka nevyšla, chybovali takmer všetci z čela pretekov a na prvé miesto sa tak dostal Nemec Justus Strelow.

Zo strelnice vybehol s náskok 17 sekúnd pred tretím Christiansenom, no on i Fín Invenius ho na bežkách rýchlo dostihli a na stojku prišli spolu.

Na druhej výmene bol prvý Nór s náskokom sedem sekúnd pred Nemcom a osem pred Fínom. Švédi mali manko 22 s.

Po piatej streľbe vypadli z boja o pódium Nemci, keďže Selina Grotianová išla až na dve trestné kolá a okruh adeptov na triumf sa zúžil na tri severské krajiny.

Na poslednú výmenu prišli v poradí Fínsko, Švédsko a Nórsko, ktoré strácalo 11,4 sekundy po trestnom kole Arnekleivovej na stojke.

Christiansen sa však rýchlo dotiahol a po ležke bol už na čele tesne pred Samuelssonom.

Spolu prišli aj na záverečnú položku, kde potrebovali obaja jeden náhradný náboj, no Švéd strieľal rýchlejšie a do záverečného okruhu si priniesol náskok štyri sekundy.

Christiansen sa ho v stíhacej jazde snažil dobehnúť, nepodarilo sa mu to v záverečnom stúpaní ani na mostíku, ale predviedol skvelý závere a Samuelssona zdolal na páske, čo musela potvrdiť cieľová fotografia. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Nóri si vďaka víťazstvu zabezpečili malý glóbus za celkové hodnotenie miešaných štafiet.

Na čele poradia majú 405 bodov a pred druhým Švédskom náskok 116 bodov, pričom posledný "veľký" mix sezóny odštartoval v nedeľu o 14.45 h.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Fantastická dráma v mixe dvojíc, o víťazovi musela rozhodnúť cieľová fotografia