85.

Tomáš Hasilla

+ 2:47,5

3

NOVÉ MESTO NA MORAVE. Francúzsky biatlonista Simon Desthieux triumfoval v sobotňajšom šprinte na 10 kilometrov v rámci 8. kola Svetového pohára a dosiahol premiérový triumf.

V českom Novom Meste na Morave predviedol čistú streľbu a zvíťazil s náskokom 2,4 sekundy pred Švédom Sebastianom Samuelssonom. Tretí skončil Nemec Arnd Peiffer (+4,4).

Z trojice slovenských reprezentantov dosiahol najlepšie umiestenie Šimon Bartko, ktorý minul jediný terč a obsadil 40. priečku so stratou 1:30,9 minúty na víťaza.

Pripísal si tak prvý bod do hodnotenia Svetového pohára a predstaví sa v nedeľnej stíhačke. Michal Šima skončil na 70. mieste (+2:20,9), Tomáš Hasilla bol 85. (+2:47,5).