Vytautas Strolia

Litva

+ 30,4 s

(1)

RUHPOLDING. Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil v nedeľných stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km klasicky v rámci 6. kola Svetového pohára.

V nemeckom Ruhpoldingu si pripísal na strelnici dve chyby a v cieli mal náskok 8,8 sekundy pred Rusom Alexandrom Loginovom, ktorý minul raz.

Tretí skončil Anton Smolski z Bieloruska s dvoma chybami a mankom 13,1 s. Slováci sa do stíhačky nekvalifikovali.

Dvadsaťdeväťročný víťaz šprintu v priebehu pretekov klesol na chvíľu po jednej chybe v ležke na druhé miesto. Po prvej stojke však už mal opäť vyše polminútový náskok pred domácim Erikom Lesserom.

Fillon Maillet síce raz minul na poslednej položke, ale chybovali aj súperi a tak si bez problémov prišiel pre jedenáste individuálne víťazstvo v kariére.

Dosiahnuť na najvyšší stupeň sa mu v stíhacích pretekoch podarilo už štvrtýkrát v sérii. Potvrdil aj žltý dres pre vedúceho muža celkového poradia. Loginov sa posunul z 32. pozície na štarte, Smolski potvrdil bronz v šprinte.

"Nebolo to dnes ľahké, vyzeralo to ako preteky s hromadným štartom. Bolo to celkom náročné, ale dobre mi išli lyže. Snažil som sa sústrediť na streľbu a vyšlo to, som veľmi šťastný," povedal víťaz pre web Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).