Johannes Kühn

Nemecko

+ 17,7 s

(1)

ANNECY. Francúzsky biatlonista Emilien Jacquelin sa stal víťazom nedeľňajších pretekov s hromadným štartom. Pred domácimi fanúšikmi v Annecy minul len jeden z 20 terčov a aj vďaka výbornému behu dokázal triumfoval.

Na druhom mieste skončil jeho krajan Quentin Fillon Maillet, no napriek tomu stratil pozíciu lídra Svetového pohára. Na svojho reprezentačného kolegu, ktorý si v ďalších pretekoch oblečie žltý dres, stratil 3,5 sekundy.

Jacquelin dosiahol prvé víťazstvo v individuálnych pretekoch SP v kariére. Doposiaľ získal "len" dve zlaté medaily v stíhačkách na majstrovstvách sveta.

V domácom prostredí najlepšie zvládol tlak počas záverečnej streleckej položky, keď v stoji vo veľmi vysokom tempe vybielil všetkých päť terčov.

Poradie na stupňoch víťazov doplnil Tarjei Bö. Sklamaním bol výkon jeho brata Johannesa Thingnesa, ktorý päťkrát chyboval a skončil na 20. mieste.

Svetový pohár bude pokračovať od 6. do 9. januára v nemeckom Oberhofe.