(1)

48.

+ 6:12,6 min

(5)

LENZERHEIDE. Nórski biatlonisti ovládli sobotňajšie stíhacie preteky na 12,5 km na majstrovstvách Európy v Lenzerheide.

Vo švajčiarskom stredisku triumfoval Vebjörn Sörum, ktorý minul dva terče a zvíťazil pred krajanmi Erlendom Bjöntegaardom a Endrem Strömsheimom.

Slovenský reprezentant Michal Šima obsadil s tromi streleckými chybami (1+1+1+0) 41. priečku, za víťazom zaostal o 5:04,8 minúty.

Šimovi sa nedarilo najmä po bežeckej stránke. V prvom kole sa držal v skupinke na 37. až 43. pozícii. V troch položkách minul zhodne jeden výstrel a po druhej ležke figuroval na priebežnom 41. mieste.

V treťom kole mu už dochádzali sily a nedokázal sa posunúť do najlepšej 40-ky. V záverečnej položke strieľal čisto, no pozíciu si už nevylepšil.

Medzi ženami vyhrala "stíhačku" na 10 km Selina Grotianová z Nemecka. Nechala za sebou o 17,6 sekundy Švédku Tildu Johanssonovú, tretia finišovala Francúzka Gilonne Guigonnatová (+23,6 s).

Slovenka Mária Remeňová si polepšila oproti piatkovému šprintu o desať priečok. Skončila 48. s mankom 6:12,6 min na víťazku.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Remeňová si polepšila o desať miest, súťaž mužov ovládli Nóri