Muži - stíhacie preteky na 12,5 km v Oberhofe (Nemecko):

5.Johannes DaleNórsko+ 38,3 s (1)
25.Michal ŠímaSlovensko+ 1:42,5 min (0)
79.Tomáš HasillaSlovensko+ 3:19,2 min (3)
85.Matej BalogaSlovensko+ 3:39,8 min (2)

OBERHOF. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v stredajšom šprinte na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára.

V nemeckom Oberhofe strieľal bezchybne a zaknihoval 51. víťazstvo v kariére, z toho jubilejné päťdesiate v prestížnom seriáli. Vďaka tomu si upevnil vedenie v celkovej klasifikácii Svetového pohára.

O 12,4 sekundy za ním zaostal krajan Sturla Holm Laegreid, tretie miesto obsadil Nemec Arnd Peiffer (+27,9).

Z trojice slovenských reprezentantov sa umiestnil najvyššie Michal Šíma, ktorý mal čistú streľbu a skončil na 25. priečke (+1:42,5 min). Pripísal si tak 16 bodov do hodnotenia Svetového pohára a bodoval ako prvý zo slovenských mužov v tejto sezóne.

Tomáš Hasilla obsadil s tromi chybami na strelnici 79. miesto (+3:19,2), Matej Baloga bol s dvomi chybami 85. (+3:39,8).

Šíma: Snažil som sa do toho dať maximum

Šíma zaznamenal na ležke nulu a odchádzal z nej na 25. priečke. V druhom kole bežal pomalšie, zaostal o 40 sekúnd, no koncentroval sa na strelnicu.

V stojke opäť vybielil všetky terče a potom sa rýchlym behom vyšvihol z priebežnej 36. pozície až na konečné 25. miesto, čo znamenalo pre neho prvé body v kariére.

"Od prvého kola som sa cítil na trati celkom fajn. Na začiatku som sa chytil Nemca Lessera, za ním som sa prvé kolo dobre vyviezol a mal som tam dobrý bežecký čas. Na strelnici mi to padalo, po poslednej vystrelenej rane som si pomyslel, že keď nie dnes, tak asi už nikdy.

Snažil som sa potom v poslednom kole dať do toho čo najviac, aj keď už mi sily trochu dochádzali. Dnes mi to sadlo na trati, na strelnici a aj lyže mi išli dobre, servis urobil veľmi dobrú robotu," povedal Šíma po pretekoch v rozhovore pre portál slovenskybiatlon.sk.