+8:42,1 min (6)

89.

Michal Šima

Slovensko

ANTERSELVA. Ruský biatlonista Alexander Loginov vyhral piatkové vytrvalostné preteky na 20 km v rámci 7. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve.

Druhý skončil s takmer minútovým mankom Nór Sturla Holm Laegreid a tretí bol po tesnom súboji Francúz Quentin Fillon Maillet, obaja minuli dva terče.

Z trojice Slovákov bol najvyššie na 79. mieste Tomáš Hasilla.

Trafil všetky terče

Loginov potvrdil, že sa mu v talianskom stredisku darí. Vlani si tam počas majstrovstiev sveta vybojoval zlato v šprinte a bronz v stíhacích pretekoch.

V piatok si pripísal len druhé víťazstvo vo Svetovom pohári v kariére, predtým sa tešil v januári 2019 v šprinte v Oberhofe. Dvadsaťosemročný ruský reprezentant si v rokoch 2014 až 2016 odpykal dvojročný trest za doping.

V piatok vyťažil z výborného streleckého výkonu, keď na štyroch položkách neminul ani jeden z dvadsiatich terčov a predviedol aj kvalitný beh.

Dramatický súboj o tretiu priečku

Okrem Loginova zvládli preteky s čistou streľbou z 97-členného štartového poľa už len piaty Ukrajinec Anton Dudčenko, dvanásty Rakúšan David Komatz a Japonec Kosuke Ozaki, ktorý obsadil 24. pozíciu.

Spomenutý Dudčenko si piatou priečkou vytvoril osobné maximum vo Svetovom pohári, pričom ho od pódia delili len tri desatiny sekundy.

Pred neho sa dostal ešte domáci Talian Lukas Hofer, pričom na bronzového Quentina Fillona Mailleta stratil iba desatinu.

Slovákom sa preteky nevydarili, keď skončili v závere štartového poľa.

Tomáš Hasilla netrafil päť terčov a do cieľa prišiel s mankom 7:14,4 min na 79. mieste. Šimon Bartko i Michal Šima si pripísali ešte o jednu trestnú minútu viac a klasifikovali ich na 85. respektíve 89. pozícii.