Kläbo potešil domácich fanúšikov, žltý dres si však udržal jeho krajan

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo sa stal víťazom skiatlonu na 20 km. (Autor: TASR/ NTB Scanpix via AP)
TASR|16. dec 2023 o 15:50

Ženský skiatlon ovládla Švédka Ebba Anderssonová.

+ 22,7 s

TRONDHEIM. Nór Johannes Hösflot Kläbo a Švédka Ebba Anderssonová triumfovali v sobotnom skiatlone na 20 km na podujatí Svetového pohára v behu na lyžiach v Trondheime. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Nórsko potvrdilo v mužských pretekoch dominanciu, keď v prvej desiatkej skončilo až šesť jeho bežcov. Kläbo potvrdil rolu favorita a pripísal si tretie víťazstvo v tejto sezóne a druhé za sebou.

Druhý skončil Brit Andrew Musgrave so stratou 0,7 sekundy, tretí bol tesne ďalší Nór Didrik Tönseth. Na čele seriálu sa udržal Harald Östberg Amundsen.

Anderssonová zvíťazila jasne pred druhou Jessicou Digginsovou z USA, tretia bola Nórka Heidi Wengová. Švédka bola na čele počas celých pretekov a v polovici si vytvorila náskok, ktorý si udržala až do cieľa.

Pre Anderssonovú je to druhé víťazstvo v sezóne a siedme v kariére.

V súboji o druhé miesto bola úspešnejšia Digginsová, ktorej vyšiel záver lepšie v porovnaní s Wengovou. Američanka zvýšila náskok na čele Svetového pohára pred ďalšou Švédkou Emmou Ribomovou.

Podujatie je generálkou na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v tomto nórskom stredisku v roku 2025. V nedeľu sú v Trondheime na programe preteky mužov a žien na 10 km klasicky.

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Kläbo potešil domácich fanúšikov, žltý dres si však udržal jeho krajan